GwiazdyAnna Puślecka cieszy się z dobrej wiadomości. Lek, o który walczyła będzie refundowany

Anna Puślecka cieszy się z dobrej wiadomości. Lek, o który walczyła będzie refundowany

Anna Puślecka długo walczyła z chorobą
Anna Puślecka długo walczyła z chorobą
Źródło zdjęć: © ONS
Klaudia Stabach
28.08.2020 07:50, aktualizacja: 01.03.2022 13:45

Ponad rok temu Anna Puślecka przyznała się publicznie, że jest chora na nowotwór. Stylistka długo walczyła, aby rządzący wprowadzili ważny lek na listę leków refundowanych. W końcu się udało.

Anna Puślecka zmagała się z nowotworem od połowy 2019 roku. Stylistka zdobyła się na odwagę i opowiedziała o tym w mediach społecznościowych, a następnie relacjonowała przebieg choroby.

Dzięki temu wiele kobiet mogło poczuć wsparcie, które jest tak bardzo potrzebne wszystkim chorującym na raka. "Mnóstwo chorujących kobiet z całej Polski pisze do mnie prywatne wiadomości. Są przerażone, samotne, źle traktowane, nierozumiane przez rodzinę i - co gorsza - przez lekarzy. Staram się odpowiadać na każdą wiadomość, wspieram dobrym słowem i kiedy piszą: dzięki pani wstałam z łóżka, wyszłam na spacer i kupiłam kwiaty. Chce mi się żyć, to mnie chce się płakać ze szczęścia" - przyznała Puślecka.

Anna Puślecka cieszy się również z jeszcze jednej istotnej dla niej kwestii. Kobieta długo apelowała do Ministerstwa Zdrowia, aby wprowadzono refundację drogiego leku, który jest potrzebny wielu chorującym kobietom.

Teraz stylistka podzieliła się radosną nowiną. "Jest refundacja. Od 1 września rybocyklib dostępny w ramach darmowego leczenia dla kobiet z hormonozależnym rakiem piersi w I i II linii leczenia!" - napisała szczęśliwa.

Źródło artykułu:WP Kobieta