Blisko ludziAnthony Hopkins ma tylko jedno dziecko, córkę Abigail. Nie utrzymują kontaktu od ponad 20 lat

Anthony Hopkins ma tylko jedno dziecko, córkę Abigail. Nie utrzymują kontaktu od ponad 20 lat

Anthony Hopkins Abigail Hopkins
Anthony Hopkins Abigail Hopkins
Marta Kutkowska

26.04.2021 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Filmowy świat zelektryzowała informacja o przyznaniu Oscara za najlepszą rolę męską Anthony’emu Hopkinsowi. Słynny Hannibal Lecter nie odebrał statuetki osobiście ani nie połączył się z galą zdalnie. Można być także pewnym, że nie odebrał telefonu z gratulacjami od swojej jedynej latorośli, córki Abigail.

Anthony Hopkins to jeden z największych współczesnych aktorów. Należy do wąskiego grona wybrańców, których kocha zarówno publiczność, jak i krytycy. W tym roku gwiazdor niespodziewanie zgarnął statuetkę za główną rolę męską w filmie "Ojciec". Jest to druga statuetka w karierze aktora. Niestety, życie prywatne Anthony’ego Hopkinsa nie było usłane różami. Aktor zmagał się z wieloma problemami, w tym uzależnieniem od alkoholu. Czy to właśnie nałóg spowodował, że jego relacja z córką jest bardzo nadszarpnięta?

Toksyczny związek

Aktor nie pije od 46 lat. Jest źródłem inspiracji dla wszystkich, którzy zmagają się z uzależnieniem. Decyzję o porzuceniu trunków podjął w 1975 r., kiedy to obudził się w hotelu w Phoenix, nie pamiętając, że w ogóle wyjechał z Los Angeles.

Gwiazdor był wówczas związany z Petronellą Barker, z którą ma córkę Abigail. Małżeństwo rozpadło się przez nałóg aktora. Czteroletnia córeczka była świadkiem wielu alkoholowych awantur i to mocno odbiło się na jej psychice. Czy to właśnie powód, że do tej pory jej relacje z ojcem, są, mówiąc delikatnie, chłodne?

"Życie jest zimne"

Wydawać by się mogło, że więź Abigail i jej ojca powinna być wyjątkowo mocna. Nie dość, że kobieta jest jedynym dzieckiem gwiazdora, to jeszcze poszła w jego zawodowe ślady. Abigail zagrała nawet w kilku produkcjach u boku ojca. Jeszcze w 1992 r. świętowali wspólnie przyznanie Anthony’emu Hopkinsowi Oscara za "Milczenie owiec". Potem kontakt się urwał. Tak odpowiedział aktor w jednym z wywiadów na pytanie, czy ma wnuki:

"Nie mam pojęcia. Ludzie zrywają ze sobą kontakt. Rodziny się rozpadają i trzeba żyć dalej. Ludzie dokonują wyborów. I tak mnie to nie obchodzi" - stwierdził. 

Zdziwiony dziennikarz zapytał go więc o relacje z córką. Laureat Oscara odparł krótko: "Jest zimna. Bo życie jest zimne".

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (672)