Atak w metrze na młodą kobietę. Powód może szokować

Atak w metrze na młodą kobietę. Powód może szokować

Screen @dal_refleksje atak na kobietę w metrze
Screen @dal_refleksje atak na kobietę w metrze
Źródło zdjęć: © Twitter
07.03.2023 12:56, aktualizacja: 07.03.2023 13:39

Siedzisz sobie spokojnie w metrze, aż nagle dostajesz gazetą po głowie. Ta sytuacja spotkała kobietę w Japonii, którą zaatakował siedzący obok pasażer. Powód, dla którego to zrobił, może szokować.

Na jakie niebezpieczeństwa można natknąć się w metrze? Lista jest całkiem długa. Z całą pewnością ta pasażerka z Japonii nie myślała jednak, że zaatakować może ją podróżujący obok staruszek. A wszystko to przez sposób, w jaki w pewnym momencie siedziała. Polki też jeżdżą tak komunikacją miejską.

Staruszek zaatakował młodą kobietę w metrze

Nic nie wskazywało na to, że ta podróż zakończy się tak brutalnie. W wagoniku metra w Osace podróżowało sporo osób. Obok pewnej młodej kobiety siedział mężczyzna w podeszłym wieku. W pewnym momencie rozluźniona kobieta założyła nogę na nogę. To bardzo nie spodobało się starszemu pasażerowi, który trzymając w dłoniach gazetę, zaczął bić nią ją po głowie, na co bardzo szybko zareagowała obsługa metra.

O sprawie zrobiło się głośno, ponieważ jeden z pasażerów nagrał całe zdarzenie. Filmik zbulwersował wiele kobiet, które nie widzą nic złego w zachowaniu dziewczyny. Okazuje się jednak, że starszy mężczyzna miał ku temu swoje powody.

W kulturze japońskiej przez długi czas uznawano krzyżowanie nóg przez kobiety w towarzystwie mężczyzn za brak manier i szacunku. Mimo że zwyczaj ten już dawno poszedł w zapomnienie, jak widać starsze osoby wciąż mogą go respektować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak właściwie siedzieć w metrze?

Do sprawy ataku w japońskim metrze postanowił się odnieść twórca profilu na Twitterze Dalekowschodnie Refleksje, który zajmuje się kulturą Dalekiego Wschodu. Okazuje się, że w dobrym guście jest, gdy panie siedzą w miejscach publicznych ze stopami opartymi na ziemi i złączonymi kolanami.

W Polsce sprawa ma się nieco trochę inaczej. W naszym kraju bez znaczenia czy siedzimy z założoną nogą na nogę, czy nie. Warto jednak mieć na uwagę komfort innych pasażerów. Nie kładźmy toreb na siedzeniu obok, zajmując tym samym wolne miejsca. Nie rozpychajmy się oraz pamiętajmy, by ustąpić miejsca osobom starszym, kobietom w ciąży oraz chorym.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta