Wlej do pralki. Ręczniki będą miękkie i pachnąc
Pranie nie należy do ulubionych domowych obowiązków. Jeszcze gorzej jest, gdy w grę wchodzi pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ręczników. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, z których korzystały nasze babcie. Zapomnij o sodzie czy occie.
16.05.2024 | aktual.: 16.05.2024 13:21
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Powszechnie znane są naturalne metody prania, takie jak stosowanie sody czy octu. Jednak kobiety, które pamiętają czasy PRL-u, decydowały się na zupełnie inny sposób. Ten trik sprawdzi się, zwłaszcza gdy chcemy przywrócić miękkość i świeży zapach ręcznikom. Ta metoda jest na tyle skuteczna, że od razu będziesz chciała podzielić się nią z koleżankami oraz resztą rodziny.
Pamiętaj, że regularne pranie ręczników jest bardzo ważne. To miejsce, które ma stały kontakt z wilgocią, a także z naszą skórą, co czyni je idealnym siedliskiem dla bakterii. Jak zatem prać ręczniki, aby były nie tylko czyste, ale i miękkie?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak prawidłowo prać ręczniki?
Przede wszystkim, ręczniki zawsze pierzemy osobno. Temperatura prania zależy od zaleceń producenta, ale zazwyczaj wynosi 60 stopni, a niektórzy zalecają nawet 90 stopni. Ważne jest, aby unikać płynów do płukania. Użycie tego produktu powoduje, że ręczniki tracą swoją miękkość i stają się nieprzyjemne w dotyku. Dzieje się tak, ponieważ płyn do płukania tworzy warstwę wokół włókien, która utrudnia im wchłanianie wody.
W przypadku ręczników lepiej odłóż na bok popularny ocet oraz sodę. Powojenne gospodynie zdecydowanie częściej korzystały z gliceryny. Wystarczy dodać 3 łyżki tego produktu bezpośrednio do pralki podczas każdego prania ręczników. Efekt? Pachnący i miękki w dotyku materiał. W przypadku trudniejszych zabrudzeń warto moczyć ręczniki przez noc w roztworze 3 litrów wody i 30 ml gliceryny. Po takim zabiegu materiał będzie jak nowy.
Jak często powinno się prać ręczniki?
Podczas korzystania z ręcznika, jego materiał pochłania martwy naskórek, który gromadzi się w tkaninie i stanowi idealne środowisko dla rozwoju bakterii i pleśni. Aby temu zapobiec, specjaliści zalecają pranie ręczników co tydzień lub po kilku użyciach.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.