Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
wiosna
21-04-2016 17:53

Babski wyjazd na majówkę bez korków i utrudnień

Polska na wiosnę jest wyjątkowo piękna, warto więc chociaż w części spędzić weekend majowy poza domem. Jeśli marzysz o aktywnej wyprawie i chcesz sama decydować o swojej podróży oraz planować czas wolny – dobrym rozwiązaniem będzie wyjazd samochodem pod warunkiem, iż skorzystasz z kilku praktycznych rozwiązań.

Babski wyjazd na majówkę bez korków i utrudnieńŹródło: Shutterstock
d18wt19

Podróż samochodem na długi weekend wiąże się ze sporą wygodą, ale również z ryzykiem niemiłych niespodzianek takich jak np. korki. Lepiej przygotować się na takie sytuacje, by podróż przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Pomocnym rozwiązaniem wówczas okazują się mapy cyfrowe, dzięki którym możemy na bieżąco śledzić informacje o korkach i utrudnieniach na trasie. Popularność map cyfrowych rośnie z roku na rok, dzięki coraz lepszej jakości, dokładności oraz przede wszystkim aktualności.

(fot. Shutterstock)
Źródło: (fot. Shutterstock)

Aby wyjazd na majówkę przebiegał bez zbędnych niespodzianek dobrze jest wcześniej sprawdzić czy na zaplanowanej przez nas trasie nie ma utrudnień. Na mapach cyfrowych Panoramy Firm dostępnych pod adresem mapa.pf.pl można nie tylko zobaczyć utrudnienia na drogach krajowych, ale przede wszystkim sprawdzić natężenie ruchu.- mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku w Eniro Polska. Można także sprawdzić alternatywne trasy. Nie zawsze najkrótsza droga będzie najszybsza. - dodaje Magdalena Wypychowicz.

d18wt19

Na mapie Panoramy Firm są przyjazne kierowcom funkcjonalności. Warto zwrócić uwagę na natężenie ruchu na ulicach. Jest ono zaznaczone kolorami. Zielonym kolorem oznaczone są drogi, na których ruch odbywa się płynnie, natomiast czerwony oznacza duże korki. Żółty i pomarańczowy kolor oznacza, że samochody poruszają się po danej ulicy wolniej. Dane pochodzą od firmy TomTom i co ważne są aktualizowane co 5 minut.

Drugą przydatną funkcjonalnością, wprowadzoną z myślą o kierowcach podróżujących między miastami, są utrudnienia drogowe. Są one zaznaczone na drogach krajowych, zarządzanych przez GDDKiA. Dane o utrudnieniach drogowych są również aktualizowane co 5 minut.

(fot. Shutterstock)
Źródło: (fot. Shutterstock)

Wybierając się na długi weekend majowy samochodem, warto także korzystać z nawigacji samochodowej. Nie musimy kupować drogich, tradycyjnych nawigacji, wystarczy nam smartfon i bezpłatna aplikacja nawigacyjna. Korzystanie z takiej wbudowanej w smartfon nawigacji samochodowej jest wygodne i intuicyjne. Dzięki aplikacji takiej jak Nawigacja Panorama Firm możemy łatwo wyznaczyć trasę dojazdu do celu podróży, a także korzystać z niej już na miejscu np. wyznaczając trasy wycieczek. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy mieć przy sobie planu miasta czy mapy okolicy, w której się znajdujemy.

d18wt19

Planując babski weekend majowy nie możemy zapomnieć o doborowym towarzystwie koleżanek. Przecież bez nich nie byłoby tak dobrej zabawy. Znacie się od lat, rozumiecie bez słów i wzajemnie wspieracie. Dodatkowo, jeśli część z was ma prawo jazdy to będziecie mogły zmieniać się podczas jazdy. Zaopatrzone w dobre humory, mapę cyfrową i bezpłatną nawigację GPS pozostaje tylko wyruszyć w drogę. Objazdowa wycieczka w towarzystwie koleżanek może okazać się przygodą życia!

d18wt19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18wt19