Blisko ludziBeata Kempa nie pojawiła się na urodzinach Radia Maryja. Wysłała SMS z tłumaczeniami

Beata Kempa nie pojawiła się na urodzinach Radia Maryja. Wysłała SMS z tłumaczeniami

Beata Kempa krytykuje stanowisko burmistrzów, którzy nie chcą udostępnić spisu wyborców.
Beata Kempa krytykuje stanowisko burmistrzów, którzy nie chcą udostępnić spisu wyborców.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Artur Widak, NurPhoto
06.12.2020 15:27, aktualizacja: 02.03.2022 18:10

W tym roku na urodziny rozgłośni nie zjechały się setki słuchaczy. Nie zabrakło jednak przedstawicieli obozu Zjednoczonej Prawicy. Wśród tłumu polityków nie było Beaty Kempy, która wytłumaczyła swoją absencję w SMS-ie. Ojciec Dyrektor nie omieszkał go przeczytać.

Obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja zostały zorganizowane w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Podczas uroczystości głos zabrało wielu duchownych, odczytany został też list Andrzeja Dudy. Przemówił oczywiście również Tadeusz Rydzyk, poinformował o kłopotach finansowych i odczytał wiadomość tekstową od Beaty Kempy, która nie dotarła do Torunia.

Kto był na urodzinach Radia Maryja?

W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zjawili się m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef resortu obrony Mariusz Błaszczak, wiceminister środowiska Michał Woś, prezydencki minister Adam Kwiatkowski, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Z mównicy do zgromadzonych przemówił dyrektor rozgłośni. Opowiedział o trudach pandemii i o wsparciu darczyńców, dzięki którym jakoś się trzyma. - Ten pomógł, ten pomógł. Jak patrzymy na te ofiary, jakie przychodzą - 10 zł, 5 zł, 20 zł, 100 zł, czasem znajdzie się więcej. I istniejemy? Istniejemy - mówił.

Podkreślił też, że wciąż czeka na dofinansowanie na stworzenie Parku Pamięci Narodowej. Wyraził też zaniepokojenie sytuacją finansową w kościołach. W związku z brakiem kolędy obawia się, czy parafie się utrzymają.

Beaty Kempy nie było na uroczystości

Co roku na urodzinach Radia Maryja pojawia się Beata Kempa. W tym roku jej zabrakło. Ojciec Tadeusz Rydzyk usprawiedliwił ją, odczytując SMS, który mu przesłała.

"Ojcze Dyrektorze, przyjechałam późnym wieczorem z Brukseli i musiałam jechać prosto do córki, do Wrocławia, jest w bardzo poważnej sytuacji, jest w ciąży i teraz pilnujemy małego Mikołaja. Nasze dziecko czeka na diagnozę, nie dam rady tego zostawić" – napisała. Pozostając w temacie macierzyństwa, Rydzyk skrytykował strajki kobiet.

- Niedobra matka? Gratulacje pani minister, tak trzymać. A nie te - nie wiem, czy to są kobiety, czy nie kobiety - te które wołają, żeby zabić dzieci. Co to za kobiety? I mówią, że to jest Strajk Kobiet. To nie jest Strajk Kobiet. Czy kobiety tutaj jesteście kobietami? - grzmiał z ambony.