Trwa ładowanie...
dvz3r70

Bernadette Chirac w żałobie. Jacques Chirac nie żyje

Jacques Chirac nie żyje. Informację o śmierci byłego prezydenta Francji przekazała rodzina, w tym żona Bernadette Chirac. Małżeństwo przetrwało 63 lata mimo ciężkiego charakteru i licznych zdrad prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacques i Bernadette Chirac
Jacques i Bernadette Chirac (Getty Images)
dvz3r70

W czwartek 26 września agencja AFP podała, że Jacques Chirac nie żyje. Były prezydent Francji zmarł w wieku 86 lat. Większość życia spędził u boku Bernadette, z domu Chodron de Courcel. Ślub wzięli w 1956 r. I wydawali się parą idealną, do czasu, gdy na jaw zaczęły wychodzić pewne niewygodne fakty.

Bernadette Chirac – żona Jacquesa Chiraca

Jak się okazuje, Jacques Chirac zdradzał żonę z kim popadnie. Ona sama jego liczne podboje miłosne nazywała "galopadą". O kochankach francuskiej głowy państwa wiedzieli wszyscy. Kierowca Chiraca podsumował to krótkim zdaniem: "Przeważnie chodziło o pięć minut, z prysznicem włącznie".

dvz3r70

Bernadette tolerowała zachowanie męża, ale nie była potulną i cichą żoną. Nie raz pokazała prezydentowi charakter. Jak podawały media, potrafiła rozpętać dziką awanturę pytaniem: "Jesz kolację tutaj czy gdzieś indziej?". W odpowiedzi słyszała: "Bernadette, działasz mi na nerwy". Po tych słowach Chirac opuszczał dom, by udać się na spotkanie z jedną ze swoich kochanek. O rozwodzie nigdy nie było mowy.

Zobacz także: Jacques Chirac - styl polityków

Polityk wiele zawdzięczał małżonce. Gdyby nie ona, prawdopodobnie nie zostałby prezydentem Francji. Za pierwszym, jak i za drugim razem. Francuzi kochali Bernadette Chirac, nie wiedząc, co naprawdę dzieje się między małżonkami. Trzymali za nich kciuki, gdy w 2016 r. oboje trafili do szpitala. Dziś ona żegna jego – po 63 wspólnych latach.

Zobacz także: Przedstawienie partnera rodzicom. Naukowcy obliczyli, kiedy najlepiej to zrobić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvz3r70

Podziel się opinią

Share
dvz3r70
dvz3r70