Bieliznę ofiar traktował jak trofea. Gwałciciel usłyszał wyrok

Bieliznę ofiar traktował jak trofea. Gwałciciel usłyszał wyrok

Artur R. przebywał w areszcie w rzeszowskim Zakładzie Karnym - zdjęcie ilustracyjne
Artur R. przebywał w areszcie w rzeszowskim Zakładzie Karnym - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © East News
28.07.2023 15:41, aktualizacja: 28.07.2023 21:03

Artur R. został skazany za zgwałcenie trzech kobiet i usiłowanie gwałtu na czwartej. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny. 38-latek usłyszał też inny zarzut. Proces związany z drugim przestępstwem jeszcze się nie rozpoczął.

20 lat więzienia - taki wyrok usłyszał w piątek 28 lipca 2023 roku Artur R. w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego trzykrotnie dopuścił się gwałtu. Ze względu na charakter sprawy, cały proces był niejawny. Sąd odczytał wyrok za zamkniętymi drzwiami. Nie są to jednak jedyne zbrodnie, za jakie został oskarżony.

Zgwałcił trzy kobiety, za co został skazany. Czeka go jeszcze jeden proces

Artur R. został ukarany za popełnione przestępstwa. Mężczyzna w 2020 roku zgwałcił trzy kobiety, z którymi umawiał się w celach towarzyskich. Początkowo oferował nieświadomej ofierze pieniądze za usługi seksualne. Gdy udawało mu się ją zwabić, groził śmiercią, bił, robił nagie fotografie i gwałcił. Po wszystkim okradał z pieniędzy i zatrzymywał bieliznę jako "trofeum". Zabierał też kobietom dokumenty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W trakcie procesu nie przyznał się do winy. Skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań. W trakcie aresztu miał korzystać z pomocy psychologicznej. Sąd Rejonowy w Rzeszowie uznał go za winnego zarzucanych mu czynów i skazał na 20 lat pozbawienia wolności. To jednak nie będzie ostatni proces w jego życiu.

Zabił z zimną krwią? Postępowania sądowego jeszcze nie rozpoczęto

Artur R. został oskarżony o brutalne morderstwo psycholożki, która pracowała w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, gdzie podejrzany przebywał w areszcie. Został mu postawiony zarzut zabicia ze szczególnym okrucieństwem Bogumiły B, funkcjonariuszki Służby Więziennej.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i potrzebujesz rozmowy z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta