Biustonosz multiway

Słowo multi w języku angielskim oznacza wiele- wielo-, way – to droga. I tak właśnie nazwano wielofunkcyjny biustonosz, który powinna mieć w swojej bieliźniarce każda kobieta: multiway, czyli biustonosz do zadań specjalnych. W Polsce jest on jeszcze stosunkowo mało rozpowszechniony, a bardzo się przydaje, odpowiednio dobrany może zastąpić kilka innych staników i akcesoriów bieliźnianych, które czasem trudno samodzielnie zamocować.

Biustonosz multiway
Źródło zdjęć: © mat. prasowe, multiway, Producent Panache, Zara

Słowo multi w języku angielskim oznacza wiele- wielo-, way – to droga. I tak właśnie nazwano wielofunkcyjny biustonosz, który powinna mieć w swojej bieliźniarce każda kobieta: multiway, czyli biustonosz do zadań specjalnych. W Polsce jest on jeszcze stosunkowo mało rozpowszechniony, a bardzo się przydaje, odpowiednio dobrany może zastąpić kilka innych staników i akcesoriów bieliźnianych, które czasem trudno samodzielnie zamocować.

Typowy multiway to biustonosz na fiszbinach, usztywniany – zwykle z miseczkami formowanymi termicznie, lub usztywniany wkładem gorseciarskim. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość zapinania ramiączek w zasadzie w dowolny sposób. Wyposażone są w ramiączka dłuższe, niż standardowe, tak aby można było użyć tylko jednego i zapiąć je na szyi. Można także zapiąć je skrzyżowane na plecach.

Staniki tego typu są często wyposażone w większą ilość zaczepów do ramiączek niż w zwykłych stanikach z możliwością ich odpięcia. Zwykle są to po dwa zaczepy w każdej miseczce i po dwa na stronę z tyłu, na pasie obwodu, co daje jeszcze więcej możliwości ukrycia ramiączek pod ubraniem. Jeśli nie da się ich ukryć, multiway o odpowiednim kroju świetnie się sprawdzi, wcielając się w rolę straplessa, czyli bezramiączkowca.

Większość staników multiway ma krawędzie pasa obwodu podklejone od wewnątrz specjalnymi, silikonowymi taśmami, które zapobiegają przesuwaniu się stanika i stabilizują go na ciele. Taki typ multiwaya ma zwykle wyższy mostek, fasonem przypomina bardotkę, ponieważ jego miseczki tworzą poziomą linię dekoltu.

Istnieją także multiwaye o mniejszym polu manewru, bez silikonu na obwodzie. Nie każdy multiway zastępuje straplessa: niektóre mają krój miseczki uniemożliwiający noszenie go bez ramiączek, ale z możliwością ich przepinania lub spięcia ich na karku specjalną, zatrzaskową klamerką. Są sytuacje, w których zrobią to, czego nie da nam multiway z wysokim opisany wyżej.

Mutiway o kroju plunge pozwoli odkryć plecy, a jednocześnie wyeksponować biust w głębokim dekolcie z przodu. Biustonosze tego typu występują również w wersji push-up. Krótko mówiąc – w dobrze zaprojektowanym staniku multiway może się znaleźć prawie wszystko, co najbardziej lubimy w stanikach.

Niestety, nie są produkowane w pełnej rozmiarówce, zwykle sięgają miseczki G. Przy większych biustach może nas ratować zawyżenie pasa obwodu przy ścisłych biustonoszach, ale nie zmienia to faktu, że znaczna część kobiet nie ma możliwości skorzystać z dobrodziejstw wynalazków bieliźniarskich do zadań specjalnych.

Od niedawna można na polskim rynku kupić biustonosze, które nie są typowymi multiwayami, ale w całej, najszerszej jaka istnieje rozmiarówce można przepiąć ramiączka. A dodatkowo mają one krój plunge, pozwalający cieszyć się głębokim dekoltem nawet posiadaczkom w rozmiarach biustów J+.

Do jakich ubrań przydaje się strapless? Kiedy go nosić?

Multiway jest niekwestionowanym królem biustonoszy, jeśli chodzi o radzenie sobie z różnymi trudnymi dekoltami. Odkryte ramiona, dekolt asymetryczny – na jedno ramię, dekolt amerykański, dekolt na plecach – w większości tych przypadków dobrze dobrany multiway da sobie świetnie radę.

Powiecie, że przecież strapless lub bardotka także – i będzie to prawda, ale nie zawsze. Nie na każdy biust jest możliwość dobrać idealny strapless, i nie każda kobieta dobrze i pewnie czuje się w staniku bez ramiączek, bez względu na to, czy ma ku temu obiektywne powody, czy nie. Musi wtedy zrezygnować z sukni odsłaniających jednocześnie dekolt i ramiona, lub zastąpić klasyczne ramiączka silikonowymi, ale w pozostałych sytuacjach ramiączka zapewnią komfort.

W sukni z dekoltem amerykańskim wystarczy przypiąć jedno ramiączko do obu miseczek, wyregulować jego długość i założyć na szyję. Przy dekolcie asymetrycznym – jedno ramiączko przypinamy do właściwych pętelek i zakładamy na ramię w sposób tradycyjny. Drugie, wydłużone – przypinamy standardowo i przekładamy przez szyję tak, że oba ramiączka mamy na jednym ramieniu.

Kiedy nie nosić biustonoszy multiway?

Przy wszystkich swoich niewątpliwych zaletach, klasyczny multiway z pełnym wyposażeniem nie jest najlepszym stanikiem do codziennego noszenia. Dyskwalifikuje go to samo, co stanowi zaletę w przypadku wielkiego wyjścia – silikon na obwodzie. To on przyssany do skóry, nie pozwala jej swobodnie oddychać, a w wysokich temperaturach i na spoconym ciele może powodować powstawanie odparzeń.

Termicznie formowane miseczki, szczególnie, jeśli mają dodatkowo wbudowane wkładki powiększające, także sprzyjają poceniu się skóry. To sprawia, że komfort noszenia multiwaya może nie być najwyższy. Same wkładki push-up, choć często pomagają uzyskać piękny dekolt, też nie zawsze są najlepszym wyjściem na co dzień, jeżeli są duże lub nienaturalnie ukształtowane. Najlepiej więc ograniczyć używanie "pełnej wersji" multiwaya do specjalnych okazji.

Jeżeli natomiast mowa o staniku multiway bez takich dodatków, a jedynie z przepinanymi ramiączkami – nie ma powodu rezygnować z ich codziennego noszenia. Jeśli lubimy, takie rodzaje multiway, to jak najbardziej polecamy do letnich topów i sukienek, nie zrobią nam krzywdy nawet w upalne dni.

Dla jakich biustów odpowiedni jest typ biustonosza multiway?

Dobrze dobrany multiway jest odpowiedni na każdy biust, o ile występuje on w potrzebnym nam rozmiarze. Obecnie niemal każda firma bieliźniarska ma w swojej ofercie takie biustonosze, występują one w różnych fasonach, więc dla każdego kształtu i kondycji biustu można znaleźć odpowiedni.

Najtrudniej jest dopasować staniki o miseczce formowanej termicznie o zamkniętym, wysokim kroju. Pamiętajmy jednak, że dwa biustonosze o teoretycznie tym samym kroju mogą układać się na danym biuście zupełnie inaczej. Dlatego zachęcamy, aby nie rezygnować z poszukiwań po przymierzeniu 2-3 niepasujących modeli. Znalezienie multiwaya idealnego nie jest takie proste, ale warte wysiłku.

Źródło artykułu:WP Kobieta
biustonoszbrafitterkastanik

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)