UrodaBłędy do poprawki

Błędy do poprawki

Błędy do poprawki

Oklapnięta fryzura, podpuchnięte oczy, mały pryszcz, który zmienia się w ziejący ropą krater. Nie tylko złość urodzie szkodzi. Nie poprawia jej też pośpiech i złe nawyki pielęgnacyjne. Przedstawiamy listę najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji urody i wskazówki, jak można je wyeliminować.

Oklapnięta fryzura, podpuchnięte oczy, mały pryszcz, który zmienia się w ziejący ropą krater. Nie tylko złość urodzie szkodzi. Nie poprawia jej też pośpiech i złe nawyki pielęgnacyjne. Przedstawiamy listę najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji urody i wskazówki, jak można je wyeliminować.

1 / 8

Za dużo odżywki do włosów

Obraz
© Jupiterimages

Większość osób aplikuje odżywkę albo maskę do włosów, w ten sam sposób, jak nakłada szampon. Na czubek głowy, hojną dłonią, rozsmarowując płyn na całej długości. Fryzjerzy na całym świecie radzą, aby odżywkę, jeśli nie wymagają one specjalnego traktowania (jak np. wcierania specjalnych produktów na porost włosów), stosować na tę część włosów, rozpoczynającą się od czubka ucha do koniuszków.

Wsmarowywanie odżywki przy cebulkach sprawi, że zamiast puszystej, błyszczącej fryzury, zyskamy smutne strąki, które szybko zaczną się przetłuszczać.

2 / 8

Szybkie nakładanie podkładu

Obraz
© Jupiterimages

Niedokładne aplikowanie podkładu to jeden z kardynalnych błędów w makijażu. Zaraz za nim jest nakładanie podkładu na niewchłonięty krem ochronny lub nawilżający. Cienka warstewka kremu z ochroną SPF jest konieczna, a poza tym sprawia, że podkład rozprowadza się z łatwością. Ale tylko wtedy, gdy odczekamy sześćdziesiąt sekund - wtedy na pewno nie grozi nam, że podkład się zwarzy, zostawi nieestetyczne smugi na buzi.

Produkt nawilżający lub ochronny nie wchłonie się dostatecznie i będzie zatykał pory. Dla większej pewności, po minucie, przyłóż delikatnie do twarzy chusteczkę higieniczną, która wchłonie nadmiar tłuszczu z produktu.

3 / 8

Perfumowanie ubrania

Obraz
© Jupiterimages

Na ogół, kiedy mamy więcej czasu z perfumowania czynimy mały rytuał, skrapiając zapachem miejsca za uszami, na nadgarstkach i pod kolanami - tam, gdzie jest najcieplej i zapach najlepiej się utrwala. Jednak w pośpiechu, już ubrane, perfumujemy się na chybił trafił, a chmura zapachu osiada na ubraniu.

Okazuje się, że perfumy nie tylko odbarwiają tkaniny i mogą przyczyniać się do powstawania plam. Czasem reakcje chemiczne mogą zmienić piękny zapach w nieprzyjemną woń, zwłaszcza w kontakcie ze sztucznymi materiałami. Dlatego zaleca się perfumować nie stroje, lecz miejsca na ciele, gdzie najlepiej czuć ciepło, natomiast Coco Chanel mawiała, że kobieta ma się perfumować tam, gdzie chce być całowana.

4 / 8

Mega regulacja

Obraz
© Jupiterimages

Podczas zabiegu kosmetycznego profesjonalistka zwykle reguluje Twoje brwi z pewnego dystansu, co pewien czas oddalając się, aby uzyskać najlepszy efekt. Kiedy sama bierzesz się za wyrwanie brwi zwykle robisz to kilka centymetrów od lustra. Koncentrujesz się wówczas na małym odcinku, nie biorąc pod uwagę, jak wygląda całość. Efekt - włoski usunięte nie z tego miejsca, z którego maiły być wyrwane, asymetria i wygląd w stylu wczesnej Edyty Bartosiewicz.

Najlepsze specjalistki od regulacji brwi radzą: zawsze wyrywaj włoski przy dobrym oświetleniu i przy największym lustrze, jakie masz w domu. Lustereczko z puderniczki - zakazane. Rób to metodycznie: po każdym wyrwanym włoska odsuń się, aby skontrolować swoją pracę i uczynić ewentualne poprawki.

5 / 8

Zaniedbywanie szyi

Obraz
© Jupiterimages

W dbaniu o urodę zwykle koncentrujemy się na twarzy, zaniedbując szyję, a to szyja oraz dekolt zdradzają nasz wiek i nawyki pielęgnacyjne. Te części ciała mają niezwykle cienką i delikatną skórę, tam widać niedostateczne nawilżenie, brak ochrony kremami SPF, zmiany w pigmentacji i elastyczności. Dlatego codziennej pielęgnacji nie kończ na podbródku. Od dzisiaj zabiegami kosmetycznymi i pielęgnacyjnymi otocz również szyję i dekolt.

Odruchowo nabieraj większą ilość kremów z filtrami i hojną dłonią wklep właśnie tam (a to, co zostanie wsmaruj w dłonie). Nie inwestuj w kosmetyki, przeznaczone do pielęgnacji szyi i dekoltu. To niepotrzebny wydatek i chwyt reklamowy branży kosmetycznej. Do codziennego dbania o te rejony wystarczy Ci krem, którego używasz na co dzień. Jednak jeśli produkt zawiera kwasy owocowe lub stężoną witaminę A (retinol) - sprawdź na małym kawałku skóry, czy nie zareaguje alergicznie.

6 / 8

Krem na zapuchnięte oczy

Obraz
© Jupiterimages

Worki pod oczami i zapuchnięcia powstają na ogół w wyniku gromadzenia się soli w organizmie. Nie usunie ich żaden krem i specyfik do pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami. Jeśli nałożysz produkt nawilżający na zapuchnięte miejsca, składniki aktywne przyczynią się do większego „spuchnięcia”. Dozwolony jest w takich wypadkach lekki żel zawierający kofeinę.

Najlepiej jednak działa chłodny okład, który stosują gwiazdy Hollywood. Trzymaj w zamrażarce dwie łyżeczki do herbaty. Jeśli rano obudzisz się opuchnięta, przyłóż delikatnie łyżeczki pod oczy - opuchlizna zniknie w 2 minuty.

7 / 8

„Na błysk”

Obraz
© Jupiterimages

Wiele kobiet tak długo trze i szoruje ciało pod prysznicem, aż uzyska efekt podobny do tego, kiedy pociera się palcem po szybie lub lustrze. Przesąd, że uzyskana czystość absolutna jest higieniczną koniecznością, jest błędny. Także zbyt intensywny peeling może narobić więcej złego niż dobrego. Nadmierne szorowanie pozbawia nas naturalnego płaszcza lipidowego, który ma za zadanie chronić nasze ciało.

Dermatolodzy przestrzegają: prysznic powinien trwać najwyżej dziesięć minut, a woda powinna być ciepła, nie gorąca. Peelingiem lub scrubem traktujemy miejsca, które tego najbardziej wymagają (te dotknięte cellulitem, kolana, łokcie, pośladki), a resztę masujemy szorstką gąbką. Wybierajmy kosmetyki o naturalnym PH, bezzapachowe i bezbarwne. Wówczas będziemy miały gwarancję doskonałej pielęgnacji ciała.

8 / 8

Nie gwiżdż na pryszcz

Obraz
© Jupiterimages

Niespodziewany wykwit na buzi może uprzykrzyć cały dzień, więc nic dziwnego, że zwykle chcemy się go pozbyć jak najszybciej. Dlatego aplikujemy na małego pryszcza tony maści, wysuszających płynów, past antybakteryjnych.

Dermatolodzy przestrzegają przed zbytnim entuzjazmem i leczeniem na własną rękę. Produkty kosmetyczne do walki z trądzikiem zwykle zawierają spirytus salicylowy, który silnie wysusza skórę. Ich stosowanie w nadmiernej ilości może spowodować zaczerwienia, łuszczenie się skóry i podrażnienie. Dlatego należy czytać ulotki produktów kosmetycznych i leczniczych i stosować się do zaleceń w nich zawartych.

Tekst: Zuzanna Menkes

urodabłędykosmetyki

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)