UrodaBoxerbraids - jak wykonać dwa dobierane warkocze bokserskie?

Boxerbraids - jak wykonać dwa dobierane warkocze bokserskie?

Boxerbraids - jak wykonać dwa dobierane warkocze bokserskie?
Źródło zdjęć: © iStock.com | photominus
30.06.2018 10:36

Dwa warkocze zyskały nowe życie od kiedy stały się popularną fryzurą wśród bokserek. Boxerbraids to dobierane warkocze holenderskie, które sprawdzą się nie tylko podczas treningów, ale nadadzą też dziewczęcego uroku każdej kobiecie. Jak wykonać warkocze bokserskie? I komu pasują dobierane warkocze?

Warkocze bokserskie - dla kogo?

Dwa warkocze dobierane wbrew pozorom nie zostały wylansowane przez świat sportu. Boxerbraids szturmem zdobyły rynek modnych fryzjerskich stylizacji, kiedy na swoich instagramach zaczęły się nimi chwalić takie celebrytki, jak Kim Kardashian, Kylie Jenner i Khloe Kardashian, Katy Perry, Rita Ora, Vanessa Hudgens czy Hailey Baldwin.

Fryzura boxerbraids ta komponuje się nie tylko ze sportowym ubraniem, ale także ze stylowymi dodatkami, minimalistyczną biżuterią czy matowymi paznokciami. Fryzurę tę cechuję uniwersalność, ponieważ pasuje do każdego typu urody oraz do wszystkich włosów. Dwa warkocze nie są najprostsze do wykonania, ale efekt, który uzyskasz, jest warty poświęconej pracy. Pamiętaj, że ćwiczenie czyni mistrza, więc każdy kolejny zapleciony dobierany warkocz, na pewno będzie się prezentował lepiej!

Obraz
© East News

Dwa warkocze dobierane krok po kroku

Jak zrobić boxerbraids? Najpierw dokładnie rozczesz włosy, żeby nie plątały się w trakcie splotu. Następnie zrób przedziałek przez środek głowy i podziel włosy na dwie części. Jedną część najlepiej złap gumką, żeby niesforne kosmyki nie przeszkadzały ci przy wykonywaniu dobieranego warkocza. Drugą część włosów u samego czubka głowy podziel na 3 pasma i zacznij robić warkocza dobieranego.

Zasada warkocza dobieranego jest prosta. Za każdy razem przed przełożniem pasma z lewej lub z prawej strony dobieraj do niego wolne włosy. Warkocz bokserski musi być zapleciony bardzo ciasno, więc staraj się nie wypuszczać pozostałych pasm z rąk. Kiedy dobierzesz już wszystkie wolne włosy, zapleć resztę włosów w tradycyjny warkocz i złap gumką. W identyczny sposób zapleć drugi warkocz. Fryzurę możesz wykończyć odżywczym serum, by nadać włosom blasku. Warto też delikatnie spryskać włosy lakierem, żeby fryzura w ciągu dnia się nie rozburzyła.

Obraz
© iStock.com | KatarzynaBialasiewicz

Wskazówki dla dwóch warkoczy boxerbraids

  • Fryzura na bokserkę najlepiej prezentuje się na mocnych, grubych i gęstych włosach. Jeśli wykonasz dwa mocno splecione warkocze na cienkich włosach, skóra będzie się nieestetycznie przebijała przez warstwę warkocza. Aby uniknąć tego efektu, przed rozpoczęciem splotu spryskaj włosy teksturyzującym sprayem, który doda włosom objętości i grubości.
  • Warkocz dobierany można wykonywać na dwa sposoby - angielski i holenderski. W warkoczu dobieranym angielskim pasma włosów przekłada się nad środkowym pasmem. W warkoczu dobieranym holenderskim natomiast, włosy przeplata się pod spodem środkowego pasma.
  • Urozmaiceniem dla wykończenia fryzury jest zakończenie boxerbraids nie zwykłym warkoczem, a tak zwanym sznurkiem. Aby uzyskać efekt sznurka, włosy z końca warkocza dobieranego musisz podzielić na dwie części, a następnie oba pasma skręcać wokół własnej osi w tym samym kierunku. Następnie skręcone pasma owijaj wokół siebie w odwrotnym kierunku do pierwszego skręcenia. Na koniec złap taki skręt gumką.
Obraz
© iStock.com | Khosrork