Warkocze i sploty - tradycyjne i awangardowe fryzury w 2018 roku
Warkocze, sploty i różne ich kombinacje wróciły do czołówki najmodniejszych i najpopularniejszych fryzur. Fantazyjne upięcia warkoczy to hit wśród nowoczesncyh fryzur. Warkocze nie tylko są praktyczne i wygodne w codziennych sytuacjach, ale dodają kobietom dziewczęcego wdzięku i uroku. Które warkocze uczesać najłatwiej?
Warkocze zwykłe: dwa warianty warkocza angielskiego
Warkocze zwykłe, bez dobierania, to najprostsze z możliwych splotów do wykonania. Chyba każda z nas, choć raz w życiu miała zaplecionego warkocza angielskiego. Robimy go z trzech pasm, przekładając na zmianę prawe i lewe pasmo nad środkowym. Odwrócony warkocz angielski, znany również jako holenderski warkocz bez dobierania, splata się, przekładając obrzeżne pasma pod spodem pasma środkowego. Zwykłe warkocze raczej nie są efektowną fryzurą na wyjście. Sprawdzą się jednak podczas codziennych prac w domu, ćwiczeń czy przed snem. Zaplatanie włosów w luźny warkocz na noc, uchroni je przed łamaniem się końcówek.
Warkocz z dwóch pasm
Jak to warkocz z dwóch pasm? Czy jest możliwe, że sznur utworzony z dwóch pasm nie rozwinie się, gdy tylko puścimy włosy? Najpierw podziel włosy na dwa pasma, a następnie skręcaj je wokół własnej osi w tym samym kierunku. W kolejnym kroku skręcaj je ze sobą w odwrotnym kierunku, do pierwszego skręcenia. Efekt tego skrętu przypomina sznurek. Ten wariant warkocza jest bardzo łatwy w wykonaniu, a przy tym ciekawy w swoim wyglądzie. Jeśli masz długie włosy, możesz zrobić sznurek z mniejszych pasm włosów, przełożyć przez głowę i potraktować jak naturalną opaskę, którą możesz ozdobić delikatną biżuterią do włosów.
Dobierany warkocz francuski
Warkocz ten nazywa się zwyczajnie dobieranym albo francuzem. Warkocz francuski zaczynamy od dobrania trzech pasm włosów i przeplatamy prawe i lewe pasmo nad środkowym z jednoczesnym dobieraniem cieńszych pasemek. W teorii wykonanie warkocza francuskiego brzmi bardzo łatwo. Jednak perfekcyjne wykonanie francuza wymaga nie lada precyzji w dobieraniu kolejnych pasm i równym przekładaniu ich przez środkowe pasmo. Kiedy nabierzesz już wprawy w splataniu francuskim, możesz pozwolić sobie na wiele ciekawych fryzur. Francuzy można pleść w różnych konfiguracjach na głowie: wzdłuż przedziałka, po przekątnej, a także można go wykorzystać to splecenia gustownej opaski, złożonej z jednego lub dwóch rzędów dobieranego warkocza.
Warkocz koronkowy
W warkoczach koronkowych dobiera się pasmo tylko z jednej strony. Wyglądają najlepiej, kiedy splata się je obok głowy, a także w koronach. Koronkowy warkocz francuski rozpoczyna się zaplatać tak samo jak zwykłego francuza, jednak w następnej kolejce splotu, włosy dobiera się już tylko do górnego pasma. Wykonany wokół głowy splot można zakończyć gustownym koczkiem, zawiniętym lub luźno puszczonym warkoczem.
Warkocz wodospad
Warkocz wodospad jest fryzurą, którą możesz sobie zafundować na romantyczny spacer czy specjalne wyjście. Jego wykonanie nie jest trudne i nie zajmie ci więcej niż 15 minut. Najpierw wybierz pasmo ze skroni i podziel je na trzy części. Dolne pasmo przełóż przez środkowe, do górnego dobierz trochę włosów i również przełóż przez pasmo środkowe.
Zaczyna się jak standardowy warkocz dobierany, jednak tylko w pierwszym splocie. W drugim splocie, zostawiasz dolne pasmo i dobierasz nowe, znów przeplatając przez środkowe. I tak dalej, i tak dalej. Zasada jest prosta - włosy dobieramy do górnego pasma, a dolne pasmo zastępujemy nowym.
Kłos
Kłos z wyglądu przypomina bardzo ciasny warkocz. Wbrew pozorom nie jest trudny do wykonania, ale wymaga trochę więcej czasu i precyzji. Podziel włosy na dwie równe części. Ze skraju prawej części dobierz pasemko i przełóż je po zewnętrznej stronie do lewej części. Następnie dobierz pasemko z lewej i przełóż na prawą - i tak aż do końcówki włosów. Kłos zyska na atrakcyjności, jeśli na sam koniec, odrobinę go poluzujesz. Aby fryzura nadawała się na większe wyjście, możesz w poszczególne pasma wpiąć sztuczną biżuterię do włosów.