Trwa ładowanie...
28-05-2008 14:28

Brązy i beże

Pani Iwona przesłała zdjęcie salonu z prośbą o pomoc w ustawieniu mebli oraz doborze koloru do salonu.

Brązy i beże
d7mhpox
d7mhpox

Pani Iwona przesłała zdjęcie salonu z prośbą o pomoc w ustawieniu mebli oraz doborze koloru do salonu.

Niestety, nie mam wystarczająco dużo danych, aby pomóc w rozplanowaniu salonu (otrzymałam tylko zdjęcie jednej ze ścian), ale spróbuję Panią zainspirować do zmian w kolorystyce.
Salon jest dosyć jednolity kolorystycznie, z ciemnobrazowymi meblami, drewniana podłogą, beżowym kamiennym kominkiem, brązowymi zasłonami w kolorze podłogi, beżowym chodnikiem oraz dodatkami w kolorze rudym oraz bordowym. Mozna pójść w tym kierunku i dodać tylko jedna rudą ścianę oraz rudą roletę, ale można też podejść do tego zupełnie inaczej. Mam nadzieję, że nie tylko Pani skorzysta na tej poradzie i że przyda się ona również innym osobom chcącym ożywić brązowo – beżowe pokoje.

Przedstawiam poniżej cztery przykładowe propozycje. Nie wyczerpuje to oczywiście tematu, możnaby zaproponować jeszcze wiele innych zestawień, ale mam nadzieję, że posłuży za inspirację. W każdym przykładzie przedstawiam przykładowe zdjęcie, obok natomiast zastosowane kolory. A – ściany, B - dodatki, C- meble, D – meble, dywany itp.

Pierwsza propozycja (fot. www.desiretoinspire.com) jest dosyć klasyczna. Ściany pomalowane na kolor oliwkowy, detale z kolorze nasyconej żółci słonecznika. Meble beżowe, brązowe i czarne. Zasłony beżowe. W Pani przypadku zasłony mogłyby być też złociste (nie złote, ale takie beżowo – perłowo – złotawe).

Druga wersja nieco odważniejsza (fot. www.mothdesign.com) . Do podstawowego beżowo – brązowego zestawienia dodano parę szarych foteli jako akcent i koralową czerwień w dodatkach. W Pani przypadku byłyby to szare srebrzyste zasłony, rolety z koralem i dodatki w koralowej czerwieni i szarości, reszta jednolita.

Modne wciąż zestawienie to błękit i brąz pokazany w propozycji 3 (www.dominomag.com) . Na ścianach jasny, gołębi błękit, meble brązowe, trochę bieli, do tego w dodatkach mozna zastosować w detalach turkus oraz niewiele żółci.

Najbardziej ekstrawagancki zestaw na końcu. W propozycji 4 (www.spi-design.com) wnętrze jest białe, meble brązowe i beżowe, a dodatki w jasnej przeżółconej zieleni, różu i bordo.

Joanna Rzepińska
Architekt wnętrz

d7mhpox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7mhpox