Trwa ładowanie...
d2p77r5
Seks i Związki

Brevinor

Brevinor to preparat antykoncepcyjny, którego głównymi składnikami są noretysteron oraz etynyloestradiol.
Share
d2p77r5

Brevinor – informacje ogólne

Brevinor to preparat antykoncepcyjny, którego głównymi składnikami są noretysteron oraz etynyloestradiol. Lek działa przez zatrzymanie owulacji, zagęszczanie śluzu szyjki macicy, a także przez powodowanie zmian w konsystencji endometrium. Inną nazwą Brevinoru, z jaką można się spotkać, jest Binovum. Preparat poleca się szczególnie kobietom, które do tej pory nie stosowały jeszcze żadnych środków antykoncepcji hormonalnej.

Brevinor – stosowanie

d2p77r5

Kurację z lekiem Brevinor można rozpocząć w dowolnym momencie, choć zaleca się, by po raz pierwszy preparat zażyć w pierwszym dniu okresu. Brevinor należy zażywać przez kolejnych 21 dni, po czym powinien nastąpić tydzień przerwy w stosowaniu leku. Przy prawidłowo przeprowadzonej kuracji, skuteczność środka szacuje się na 99%.

Brevinor – skutki uboczne

Wśród najczęściej pojawiających się skutków ubocznych zalicza się kolejno: wymioty, nudności, zwiększenie masy ciała, bóle głowy, spadek libido, krwawienie międzymiesiączkowe. Rzadziej występują depresja, reakcje alergiczne, zmiany skórne, zakrzepy, drożdżyca.

Brevinor – przeciwwskazania

Brevinor nie powinien być przyjmowany przez kobiety cierpiące na nadciśnienie tętnicze, otyłość, anemię oraz cukrzycę. Odradza się stosowanie tego preparatu również w przypadku kobiet poruszających się na wózku inwalidzkim, a także narażonych genetycznie na wystąpienie zawału serca i zakrzepów.

Przed stosowaniem

Przed zastosowaniem preparatu Brevinor warto skonsultować się ze swoim ginekologiem.

d2p77r5

Podziel się opinią

Share
d2p77r5
d2p77r5