ycipk-es6key

Brudne mydło w publicznych toaletach

Po umyciu rąk płynnym mydłem dostępnym w toalecie publicznej ręce mogą być 25 razy brudniejsze niż przed wejściem do tego przybytku – informuje „Journal of Envronment Health”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brudne mydło w publicznych toaletach
(Thinkstockphotos)
ycipk-es6key

Po umyciu rąk płynnym mydłem dostępnym w toalecie publicznej ręce mogą być 25 razy brudniejsze niż przed wejściem do tego przybytku – informuje „Journal of Envronment Health”. Mikrobiolodzy z firmy GOJO Industries zbadali ponad 500 próbek mydła, pobranych w publicznych toaletach fitness klubów, restauracji i sklepów w Atlancie, Bostonie, Dallas, Los Angeles i Columbus w Ohio (USA).

Jak się okazało, mydło w 25 proc. toalet publicznych może zawierać więcej bakterii kałowych niż woda w sedesie. Skażenie bakteryjne 1000 razy przekracza przemysłowe normy i jest na tyle duże, że mogłoby spowodować wymioty, gorączkę, biegunkę czy zapalenie spojówek.
"Nigdy mi się nie śniło, że aż tyle bakterii może być w mydle" – skomentował prof. Charles P. Gerba z University of Arizona.

Co gorsza, próby wyczyszczenia dozowników – nawet przy użyciu wybielacza – nie dawały na dłuższą metę wyników. Po dwóch tygodniach mydło w dozowniku było tak samo brudne, jak przed czyszczeniem.

ycipk-es6key

Bakterie trafiają do mydła z powietrza podczas napełniania dozowników. Firma GOJO zaleca w związku z tym użycie szczelnych zbiorników.

GOJO ma własny interes w ujawnianiu mydlanych brudów, ponieważ tym lepiej wypada ich własny produkt – bakteriobójczy środek do mycia rąk w formie pianki lub żelu. Ale Nicole Koharik, dyrektor marketingu twierdzi, że chodzi raczej o podniesienie standardów niż o zysk – także inni producenci mogliby zwiększyć sprzedaż bardziej higienicznych środków czystości.

(PAP/ma)

POLECAMY:

ycipk-es6key

* Jak zachęcić go do mycia rąk?*

* Jak powinna myć się kobieta?*

* Dlaczego ważna jest higiena?*

Historia czystości i brudu. Higiena ciała od czasów średniowiecza

ycipk-es6key
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-es6key

ycipk-es6key
ycipk-es6key