FitnessBrudne mydło w publicznych toaletach

Brudne mydło w publicznych toaletach

Brudne mydło w publicznych toaletach

16.09.2013 16:39, aktual.: 17.09.2013 08:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po umyciu rąk płynnym mydłem dostępnym w toalecie publicznej ręce mogą być 25 razy brudniejsze niż przed wejściem do tego przybytku – informuje „Journal of Envronment Health”.

Po umyciu rąk płynnym mydłem dostępnym w toalecie publicznej ręce mogą być 25 razy brudniejsze niż przed wejściem do tego przybytku – informuje „Journal of Envronment Health”. Mikrobiolodzy z firmy GOJO Industries zbadali ponad 500 próbek mydła, pobranych w publicznych toaletach fitness klubów, restauracji i sklepów w Atlancie, Bostonie, Dallas, Los Angeles i Columbus w Ohio (USA).

Jak się okazało, mydło w 25 proc. toalet publicznych może zawierać więcej bakterii kałowych niż woda w sedesie. Skażenie bakteryjne 1000 razy przekracza przemysłowe normy i jest na tyle duże, że mogłoby spowodować wymioty, gorączkę, biegunkę czy zapalenie spojówek.
"Nigdy mi się nie śniło, że aż tyle bakterii może być w mydle" – skomentował prof. Charles P. Gerba z University of Arizona.

Co gorsza, próby wyczyszczenia dozowników – nawet przy użyciu wybielacza – nie dawały na dłuższą metę wyników. Po dwóch tygodniach mydło w dozowniku było tak samo brudne, jak przed czyszczeniem.

Bakterie trafiają do mydła z powietrza podczas napełniania dozowników. Firma GOJO zaleca w związku z tym użycie szczelnych zbiorników.

GOJO ma własny interes w ujawnianiu mydlanych brudów, ponieważ tym lepiej wypada ich własny produkt – bakteriobójczy środek do mycia rąk w formie pianki lub żelu. Ale Nicole Koharik, dyrektor marketingu twierdzi, że chodzi raczej o podniesienie standardów niż o zysk – także inni producenci mogliby zwiększyć sprzedaż bardziej higienicznych środków czystości.

(PAP/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:PAP
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)