Brutalny gwałt zbiorowy w Ostrzeszowie. Dramat kobiety trwał przez 6 dni

Brutalny gwałt zbiorowy w Ostrzeszowie. Dramat kobiety trwał przez 6 dni
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

03.10.2017 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwaj mężczyźni uwięzili 28-latkę w mieszkaniu w Ostrzeszowie i przez kilka dni wielokrotnie gwałcili. Wykorzystali fakt, że kobieta była pijana. Częściowo przyznali się do winy. Za gwałt zbiorowy grozi im do 12 lat więzienia.

28-letnia kobieta została wielokrotnie zgwałcona w okresie pomiędzy 23 a 29 września. Była przetrzymywana w jednym z mieszkań w Ostrzeszowie w województwie wielkopolskim.

- Podejrzani mężczyźni wykorzystując fakt upojenia alkoholowego pokrzywdzonej w wyniku, którego nie była zdolna do skutecznego wyrażenia swojego sprzeciwu, przy użyciu przemocy polegającej na stosowaniu siły fizycznej, doprowadzili ją do wielokrotnego obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych - wyjaśnił Marcin Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W tej sprawie zatrzymano dwie osoby. To 30-latek z Ostrzeszowa oraz 37-letni mieszkaniec jednej z okolicznych miejscowości.

Gehenna kobiety trwała 6 dni. Sprawcom grozi 12 lat więzienia

- Obaj podejrzani przyznali się przed prokuratorem częściowo do zarzucanego im czynu - wyjaśnił Meler. Prokurator przedstawił im zarzut zgwałcenia wspólnie z inną osobą z wykorzystaniem bezradności osoby pokrzywdzonej.

- Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec obu podejrzanych - tłumaczy Meler.

Za gwałt zbiorowy zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Koszmar w Łodzi. Kobieta przez 10 dni była więziona i gwałcona

Do podobnego zdarzenia doszło w lipcu w Łodzi. 26-latka przez 10 dni była przetrzymywana, bita i gwałcona. Poznała swoich oprawców w autobusie. Jeden z nich zaprosił ją do swojego mieszkania.

Po kilku dniach kobiecie udało się uciec i zawiadomić policję. Trafiła do szpitala, gdzie mimo kilku operacji zmarła.

Policja zatrzymała trzech mężczyzn - 33-latka i dwóch 36-latków. Usłyszeli zarzuty zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem, spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała oraz pozbawienia wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także