UrodaBudzimy skórę po zimie

Budzimy skórę po zimie

Budzimy skórę po zimie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | drgojdz.com
drgojdz.com
04.03.2017 15:19, aktualizacja: 04.04.2017 15:19

Nasza skóra po zimie bardzo często wygląda na zmęczoną, traci jędrność, staje się szara, pozbawiona blasku oraz podatna na infekcje i podrażnienia. Dlatego podobnie jak reszta naszego organizmu potrzebuje energetycznego „kopniaka”, żeby znów wyglądać pięknie i zdrowo. Zanim jednak tak się stanie, musimy zafundować jej porządny detoks, który dokładnie ją oczyści. Pamiętajcie, że skóra jest naszym największym organem i odgrywa niemałą rolę w procesie oczyszczania organizmu z toksyn, aby mogła sprawnie funkcjonować, od czasu do czasu potrzebuje jednak naszego wsparcia.

Oczyszczające kąpiele
Oczyszczenia po zimie potrzebuje całe nasze ciało, dzięki temu „obudzi” się ono z zimowego snu i znów będzie wyglądać promiennie i zdrowo. Doskonałym sposobem na detoks naszej skóry są między innymi kąpiele. Możecie przygotować je w bardzo prosto, używając produktów, które w większości znajdziecie w swojej kuchni np.:

Soda oczyszczona- do wanny z ciepłą wodą należy dodać około 5-7 łyżek sody i dokładnie ją wymieszać. Potem już wystarczy zanurzyć się w wannie i zrelaksować. Taka kąpiel powinna trwać koło 20 minut. Soda dogłębnie oczyści, odświeży i zmiękczy skórę.
Sól - wystarczy 2 szklanki soli (najlepiej morskiej, ale może być też zwykła kuchenna) dodać do wanny z ciepłą wodą, taka kąpiel świetnie oczyści skórę z toksyn. Jeśli macie suchą skórę możecie dodać również odrobinę oleju np. lnianego, migdałowego, kokosowego czy nawet zwykłej oliwy z oliwek. Dzięki nim skóra będzie miękka, gładka i doskonale nawilżona.
Ocet jabłkowy- pomaga przywrócić naszej skórze równowagę kwasowo-zasadową, ma działanie przeciwgrzybicze, antybakteryjne i przeciwwirusowe dlatego jest doskonałym środkiem przyspieszającym leczenie infekcji skórnych. Świetnie oczyszcza ją również z toksyn, przyspiesza procesy regeneracyjne, wygładza i odświeża. Do wanny wlejcie szklankę octu jabłkowego i relaksujcie się w tej cudownej kąpieli około 15 minut.
Napar z szałwii- przygotowujemy go, zalewając 3-4 torebki herbatki z szałwii mniej więcej litrem wrzącej wody, żeby się dobrze zaparzyła, należy przykryć ją szczelnie i pozostawić na kilka minut. Tak przygotowany napar wlewamy do wanny z wodą i cieszymy się oczyszczającą kąpielą około 15 minut. Szałwia świetnie sprawdza się przede wszystkim, u osób których skóra jest tłusta, pomaga nie tylko pozbyć się nagromadzonych w niej toksyn i złogów, ale również doskonale reguluje pracę gruczołów łojowych, ograniczając przetłuszczanie się skóry.

Kąpiele parowe
To bardzo skuteczny zabieg, który bez problemu wykonacie sami w domu, pozwoli on dogłębnie oczyścić skórę Waszej twarzy. Dzięki niemu pozbędziecie się zalegających w niej zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Wasza skóra odzyska promienny zdrowy wygląd i będzie doskonale przygotowana na przyjęcie kosmetyków regenerujących.

Takiej kąpieli nie powinny jednak wykonywać osoby, których problemem jest skóra naczynkowa. Uważać muszą również wszyscy zmagający się z chorobami serca. Jeśli macie jakieś wątpliwości, zanim zdecydujecie się na taki zabieg, najpierw porozmawiajcie o nim ze swoim lekarzem prowadzącym.

Pierwszym krokiem przed wykonaniem kąpieli parowej, powinno być staranne, ale bardzo delikatne oczyszczenie skóry. Kiedy to zrobicie, przygotujcie sobie miseczkę i duży ręcznik. W garnku lub czajniku zagotujcie około 1-1,5 litra wody i przelejcie ją do przygotowanego wcześniej naczynia. Będziecie widzieć, jak woda zaczyna parować. Pochylcie twarz nad miską z wodą uważając, aby się nie poparzyć. Bezpieczna odległość to około 40-50 cm. Następnie okryjcie Waszą głowę oraz naczynie dużym bawełnianym ręcznikiem i odczekajcie 5-10 minut. Później należy przemyć twarz letnią, a nawet chłodną wodą i oczyścić ją tonikiem. Pamiętajcie, aby po takim zabiegu przez najbliższą godzinę nie narażać skóry na nagłe zmiany temperatur. Najlepiej jest więc zdecydować się na niego, jeśli nie planujecie wyjścia z domu.

Bardzo ważne jest również zachowanie zdrowego umiaru, bo choć taka forma oczyszczania skóry przynosi świetne efekty, zabiegu nie można wykonywać zbyt często. Jeśli macie skórę tłustą możecie pozwolić sobie na niego 2 razy w tygodniu, osoby ze skórą normalną nie powinny stosować kąpieli parowej częściej niż raz w tygodniu, z kolei właściciele skóry suchej mogą sobie na niego pozwolić 1-2 razy w miesiącu. Do kąpieli możecie również dodawać olejki oraz wywary z ziół, wtedy uzyskacie dodatkowy efekt w zależności od tego, jakimi właściwościami będą charakteryzowały się dodatki, na które się zdecydujecie. Może to być np.:

Olejek lawendowy- doskonale sprawdza się jako uzupełnienie parowej kąpieli oczyszczającej, ma również właściwości antyseptyczne i antyoksydacyjne, przyspiesza procesy regeneracyjne, łagodzi podrażnienia oraz poprawia nawilżenie skóry
Olejek różany – to świetny dodatek, dla osób z cerą wrażliwą. Wystarczy kilka jego kropelek, aby poczuć właściwości łagodzące, odświeżające i odżywiające. Olejek z dzikiej róży stymuluje również odnowę skóry, opóźnia efekty starzenia i wyrównuje jej koloryt.
Olejek z drzewa herbacianego – oczyści skórę oraz rozprawi się z wirusami, bakteriami i grzybami, wspomagając leczenie zmian skórnych. Olejek z drzewa herbacianego odradzany jest kobietom w ciąży, warto więc zapytać lekarza ginekologa, zanim zastosuje się taki parowy zabieg na twarz.
Zielona herbata- kąpiel parowa z wykorzystaniem naparu z zielonej herbaty to doskonały sposób na oczyszczenie skóry. Dzięki niej pozbędziemy się zalegających w naszych porach złogów, zmniejszymy widoczność zaskórników i zniwelujemy działanie wolnych rodników.
Rumianek- doskonale oczyści skórę, złagodzi podrażnienia i przyspieszy gojenie się zmian skórnych.
Szałwia- kąpiel parowa przygotowana z naparu z szałwii polecana jest do cery tłustej, pomoże ona dogłębnie oczyścić pory i wyregulować pracę gruczołów łojowych.

Maseczki złuszczające
Jeśli chcemy dobrze przygotować naszą skórę na nadejście wiosny, musimy pozbyć się z jej powierzchni martwego naskórka, dzięki temu ułatwimy wchłanianie się substancji odżywczych i usprawnimy procesy regeneracyjne.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie maseczek złuszczających, możecie kupić je w sklepie lub przygotować samodzielnie.

Soda, miód i witamina E

Dwie łyżeczki sody, łączymy z 1-2 łyżkami miodu i zawartością 3-4 kapsułek witaminy E. Soda i miód doskonale oczyszczą skórę, a dzięki swym właściwościom złuszczającym, pozwolą pozbyć się nagromadzonego na jej powierzchni martwego naskórka, łoju i kurzu, a także zanieczyszczeń znajdujących się głęboko w porach. Dzięki nim skóra będzie wygładzona, miła w dotyku, promienna, doskonale odżywiona, nawilżona i odświeżona. Witamina E nazywana również „witaminą młodości” pobudzi natomiast procesy regeneracyjne skóry, zniweluje działanie wolnych rodników i opóźni efekty starzenia. Po upływie 10 minut taką maseczkę należy spłukać letnią wodą.

Banan, płatki owsiane i mleko

Potrzebny nam będzie jeden niewielki dojrzały banan, dwie łyżki zmielonych płatków owsianych i dwie łyżki mleka. Banana trzeba bardzo dokładnie rozgnieść tak, żeby powstała, jak najbardziej jednolita masa. Potem już wystarczy dodać resztę składników i dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na naszą twarz na około 15 minut. Banan ma właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne, ujędrniające, wygładzające i odżywcze, z kolei mleko dzięki zawartości kwasu mlekowego delikatnie złuszczy martwy naskórek, a odbudowując ochronny płaszcz lipidowy, ochroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Płatki owsiane natomiast mają właściwości głęboko oczyszczające i delikatnie złuszczające a stymulując produkcję kolagenu, zapewnią skórze młody wygląd.

Pietruszka i miód

Jeden duży lub dwa małe ugotowane korzenie pietruszki dokładnie rozgniatamy, lub blendujemy. Dodajemy do tego drobno posiekaną natkę pietruszki i łyżkę miodu, następnie wszystko dokładnie mieszamy i nakładamy na skórę twarzy na około 10-15 minut. Pietruszka nawilża, ujędrnia, chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, oczyszcza i rozjaśnia skórę, nadając jej zdrowego promiennego wyglądu.

Kochani oczyszczenie zmęczonej po zimie skóry jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji. Pamiętajcie również o tym, że nie obędzie się bez dobrze zbilansowanej, bogatej w warzywa i owoce diety, odpowiedniego nawodnienia oraz oczyszczenia organizmu od wewnątrz. Wolna od złogów i toksyn skóra zostanie w ten sposób świetnie przygotowana do przyjęcia składników odżywczych, które wspomogą jej odnowę. O tym, w jaki sposób zregenerować skórę po zimie przeczytacie na moim blogu już niedługo. Zapraszam Was również do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Kobiet, które odbędzie się 13 maja na warszawskim Torwarze, gdzie wspólnie z Małgorzatą Ohme i zaproszonymi przez nas ekspertami opowiemy Wam, jak właściwie dbać nie tylko o urodę, ale również o zdrowie.

Źródło artykułu:drGojdz.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także