Trwa ładowanie...

Był pierwszym mężem Magdaleny Zawadzkiej. Wcześniej romansował z Kaliną Jędrusik

Magdalena Zawadzka, zanim związała się z Gustawem Holoubkiem, którego żoną była przez 35 lat, wyszła za mąż za operatora kamery Wiesława Rutowicza. Mężczyzna, którego poznała na planie filmu "Późne popołudnie", jak się okazało, był jednym z wielu kochanków Kaliny Jędrusik. Zawadzka dopiero po latach dowiedziała się, że jej były mąż romansował niegdyś ze sławną aktorką.

Jak toczyło się życie uczuciowe Magdaleny Zawadzkiej? Jak toczyło się życie uczuciowe Magdaleny Zawadzkiej? Źródło: AKPA, fot: AKPA
d3qdoki
d3qdoki

Magdalena Zawadzka studiowała na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Jednak w filmach zaczęła pojawiać się jeszcze zanim zakończyła edukację. Na dużym ekranie zadebiutowała już jako 18-latka, występując w "Spotkaniu w Bajce". W 1964 roku jej życie obrało zupełnie nowy kierunek. To właśnie wtedy na planie filmu "Późne popołudnie" poznała operatora Wiesława Rutowicza, który skradł jej serce. 

Pierwszy mąż Magdaleny Zawadzkiej romansował z Kaliną Jędrusik

Między Magdaleną Zawadzką a Wiesławem Rutowiczem wszystko potoczyło się bardzo szybko. Wkrótce po premierze "Późnego popołudnia" mężczyzna poprosił młodziutką aktorkę o rękę. Wzięli ślub, gdy Zawadzka była na drugim roku studiów aktorskich. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że jej świeżo upieczony mąż był niegdyś jednym z licznych kochanków Kaliny Jędrusik. Aktorka dopiero lata później poznała prawdę. Z kolei sama miała opinię "łamaczki serc". Miała odrzucić m.in. zaloty Andrzeja Łapickiego i romansować z Tadeuszem Łomnickim. 

Małżeństwo Zawadzkiej i Rutowicz nie przetrwało próby czasu. Rozpadło się ostatecznie, gdy aktorka poznała Gustawa Holoubka i zakochała się w nim bez pamięci. Powiedziała o tym ówczesnemu mężowi, który bez żalu pozwolił jej odejść. "Po rozprawie wyszliśmy z sądu, a Wiesio zażartował, że przynajmniej oddaje mnie w dobre ręce. Życzył mi jak najlepiej" – wyznała Zawadzka w rozmowie z "Dobrym Tygodniem". 

d3qdoki

Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek byli małżeństwem przez 35 lat

Gustaw Holoubek był po czterdziestce i miał już za sobą dwa małżeństwa, gdy trafiła go prawdziwa strzała amora. Jego ślub z Magdaleną Zawadzką odbył się w 1973 roku. Ci, którzy wróżyli rychły koniec temu małżeństwu, bardzo się pomylili. Para aktorów miała darzyć się bezgranicznym zaufaniem i niemal nigdy się nie kłócić. Pięć lat później na świat przyszedł ich syn Jan Holoubek, który jest obecnie cenionym reżyserem i operatorem filmowym. Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek przeżyli ze sobą pięknych 35 lat aż do śmierci aktora w 2008 roku. 

Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek byli małżeństwem przez 35 lat AKPA
Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek byli małżeństwem przez 35 lat Źródło: AKPA
Gustaw Holoubek zmarł w 2008 roku AKPA
Gustaw Holoubek zmarł w 2008 roku Źródło: AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Magdalena Zawadzka: "Wnuczka daje mi drugą młodość"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qdoki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qdoki