Trwa ładowanie...

Była jedną z największych gwiazd TVP. Pracę w telewizji załatwił jej mąż

Elżbieta Śmiarowska uchodziła za jedną z najpiękniejszych prezenterek telewizyjnych lat 70. Wróżono jej, że zostanie następczynią Krystyny Loski. Nie jest tajemnicą, że jej kariera w telewizji była wspierana. Śmiarowska mogła liczyć na protekcję Krzysztofa Materny, prywatnie jej męża.

Share
Elżbieta Śmiarowska wyszła za mąż za Krzysztofa Maternę Elżbieta Śmiarowska wyszła za mąż za Krzysztofa Maternę Źródło: Agencja FORUM, fot: Maria Niezabitowska-Lucyk
d36d5bb

Elżbieta Śmiarowska była jedną z najbardziej znanych spikerek telewizyjnych lat 70. U szczytu swojej popularności uchodziła za ideał urody: była długonogą blondynką o klasycznych rysach. Jej twarz często zdobiła okładki magazynów, a sama Śmiarowska cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród mężczyzn. Regularnie dostawała listy od adoratorów.

Wpływowy mąż, przy którym czuła się jak księżniczka

Nie jest tajemnicą, że Elżbieta Śmiarowska trafiła do Telewizji Polskiej dzięki protekcji wpływowego męża. Po ślubie z Krzysztofem Materną ambitna młoda spikerka po raz pierwszy dała się poznać widzom TVP. Szybko zyskała sobie sympatię. Wielu wróżyło jej karierę na miarę Krystyny Loski, niektórzy wręcz uważali, że będzie jej następczynią.

Śmiarowska była bardzo zdeterminowana na sukces, a wpływowy mąż u boku dbał, by spełniało się każde jej marzenie zawodowe. Pracowała nie tylko jako prezenterka telewizyjna, a także konferansjerka. Wspólnie z mężem miała okazję prowadzić największe festiwale, np. w Opolu i Sopocie.

Niełatwa współpraca

Elżbieta Śmiarowska słynęła z ambicji, która nie przysporzyła jej w pracy sympatii kolegów i koleżanek. Mówiło się wręcz, że współpraca z piękną spikerką nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie dużo czasu zajmował montaż, w czasie którego Śmiarowska długo zastanawiała się, co zostawić, a co usunąć z materiału.

d36d5bb

"Współpraca z nią wymagała anielskiej wprost cierpliwości. Jeśli ją miałem, to tylko ze względu na jej urodę" - zdradził Tadeusz Pikulski na łamach książki "Prywatna historia telewizji publicznej".

Małżeństwo Śmiarowskiej i Materny nie przetrwało próby czasu. Po rozwodzie z mężem - w latach 80. -  popularna spikerka zakończyła pracę w Telewizji Polskiej. Od tamtej pory nie udziela się publicznie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Telewizyjne piękności sprzed lat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36d5bb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36d5bb
d36d5bb