GwiazdyByła lubianą prezenterką TVP. Co dzieje się z Adrianą Niecko?

Była lubianą prezenterką TVP. Co dzieje się z Adrianą Niecko?

Adriana Niecko na dobre odeszła z mediów.
Adriana Niecko na dobre odeszła z mediów.
Źródło zdjęć: © AKPA

22.04.2021 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adriana Niecko uznawana była za najładniejszą prezenterkę TVP. Pracowała wiele lat dla publicznej telewizji, nim podziękowano jej za dalszą współpracę. W późniejszym czasie sprawdziła się na innych stanowiskach. Choć Niecko zawdzięcza telewizji rozpoznawalność, nie zamierza więcej do niej wracać.

Na początku kariery telewizyjnej Adriana Niecko zapowiadała programy emitowane na antenie TVP Gdańsk. W tym samym czasie prowadziła jeszcze zajęcia z języka angielskiego w jednej z gdańskich szkół średnich. Prezenterka dość szybko wspinała się po szczeblach kariery, ale po pewnym czasie całkiem zmieniła branżę.

Koniec telewizyjnej kariery

W wieku 24 lat Adriana Niecko została zauważona przez ówczesnych szefów telewizyjnej Jedynki, którzy zaproponowali jej pracę w dziale oprawy TVP. Szybko przeniosła się do Warszawy, gdzie rozpoczęła nową przygodę. Widzowie szybko ją polubili, co przełożyło się na większą oglądalność. Z kolei od 1997 roku zaczęła prowadzić "Teleexpress", a następnie "Panoramę". Niecko relacjonowała na żywo uroczystość wręczenia Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej.

Niestety pozycja Adriany Niecko zachwiała się, gdy władzę w TVP przejął Robert Kwiatkowski. Mogła prowadzić jedynie "Panoramę", ale nie mogła realizować autorskich projektów. Pod koniec 2000 roku, czyli blisko 8 lat od rozpoczęcia współpracy z TVP, prezenterka otrzymała wypowiedzenie. Za to w 2001 roku została wicedyrektorem gabinetu prezesa PZU Życie.

Po 3 latach Niecko postanowiła spróbować jeszcze raz – władza w TVP znowu się zmieniła, a prezesem został Jan Dworak. Prezenterka znowu została prowadzącą "Teleexpressu". Choć dopięła swego i mogła cieszyć się wcześniejszą pracą, Niecko zrozumiała, że telewizja nie jest dla niej. Po kilku miesiącach sama odeszła z telewizji publicznej i przyjęła intratną posadę na stanowisku menadżera Banku BPK. Po kolejnych 2 latach przeniosła się do Banku Pekao, gdzie pracowała przez kolejną dekadę.

Jak zapewniła w licznych wywiadach Niecko, nigdy nie tęskniła za telewizją, bo całkowicie zmieniła swoje życie. Po zerwaniu z pracą w mediach w 2005 roku, była prezenterka zniknęła z życia publicznego. Od 2018 roku pracuje jako marketing director w międzynarodowej kancelarii prawnej. O jej życiu prywatnym niewiele wiadomo – z małżeństwa z Michałem Rejem doczekała się córki Natalii.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także