Była pierwszą żoną Marka Kondrata. Rozwiedli się po 37 latach

Marek Kondrat był żonaty z Iloną Gagajek przez 37 lat
Marek Kondrat był żonaty z Iloną Gagajek przez 37 lat
Źródło zdjęć: © Agencja Forum | Studio69

18.10.2023 07:58, aktual.: 18.10.2023 08:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marek Kondrat obecnie jest związany z młodszą o ponad 30 lat Antoniną Turnau. Nie jest to jednak jego pierwsza żona - słynny aktor przez 37 lat był w związku z inną kobietą. Mało kto pamięta też, że do ślubu doszło przed kamerami. 18 października aktor skończył 73 lata.

Marek Kondrat pierwszy raz pobrał się już w 1972 roku, a jego ukochaną była Ilona Gagajek. Co ciekawe, ich ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Warszawie zarejestrowały kamery, a para młoda została głównymi bohaterami filmu dokumentalnego "Bardzo młodzi oboje". Produkcja ukazywała historię rozpoczynającego wspólne życie młodego małżeństwa.

- Bardzo jesteśmy młodzi, w związku z tym nie mamy życia u mam naszych, które uważają, że my jeszcze jesteśmy dzieciaki i nic sami nie możemy zrobić - mówiła Gagajek w zachowanym dokumencie. - Zaczyna się pierwszą pracę w życiu. Trzeba się, jak to się mówi, usamodzielnić. Trzeba być z dala przez pewien czas od wszelkich pomocy - dodawał z kolei 22-letni wówczas Marek Kondrat.

Marek Kondrat i Ilona Gagajek. Ich ślub zarejestrowały kamery

Para szybko doczekała się syna, Mikołaja, który przyszedł na świat w 1974 roku. Z początku poszedł on w ślady ojca i zdecydował się na aktorstwo - wystąpił u jego boku w filmie "Słodko gorzki" (1996) oraz serialu Telewizji Polskiej "Pokój 107" (1997). Później prowadził także sklep z winami. Kondrat i Gagajek mają także drugiego syna, Wojciecha, który urodził się w 1980 roku. On z kolei postawił na karierę muzyczną - jest skrzypkiem w Filharmonii Warszawskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kondratowie niezbyt często pokazywali się publicznie i chronili swoje życie prywatne. W 2004 roku zaczęto plotkować jednak o ich kryzysie w małżeństwie, po tym, jak Gagajek wyjechała do Austrii na miesięczny kurs jogi, a następnie zupełnie przewartościowała swoje życie. Media rozpisywały się, że drogi jej oraz aktora, który postanowił rozpocząć przygodę z winiarskim biznesem, rozchodzą się. Ostatecznie w 2009 roku para wzięła rozwód, jednak pozostała w dobrych relacjach.

Marek Kondrat rozwiódł się z pierwszą żoną

Kilka lat później Kondrat związał się z młodszą o 33 lata Antoniną Turnau. Kiedy rozeszła się wiadomość, że spodziewają się dziecka, była żona po latach postanowiła to skomentować.

- To pozytywna wiadomość. Moja reakcja wypływa z filozofii Wschodu: żeby nie przywiązywać się ani do rzeczy, ani do miejsc, ani do ludzi. Podpowiedź płynie z filozofii jogi, która mówi: "sytuacja ma zawsze rację", bo jest, bo się zdarzyła, czy dobra, czy zła. Należy żyć chwilą obecną, nie oglądać się za siebie. To daje największą siłę - opowiadała w jednym z wywiadów.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także