Blisko ludziByły prezydent Olsztyna odpowie za gwałt i próbę gwałtu

Były prezydent Olsztyna odpowie za gwałt i próbę gwałtu

Były prezydent Olsztyna odpowie za gwałt i próbę gwałtu
Źródło zdjęć: © PAP

20.12.2016 13:22, aktual.: 20.12.2016 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oskarżony o gwałt, usiłowanie gwałtu i molestowanie seksualne były prezydent Olsztyna, Czesław Małkowski, ponownie stanie przed sądem. Tak orzekł Sąd Okręgowy w Elblągu, który uchylił poprzedni wyrok. W sprawie molestowania seksualnego podtrzymano umorzenie z 2015 roku.

Sąd orzekł, że sprawa ma zostać rozpatrzona ponownie przed Sądem Rejonowym w Ostródzie. Małkowski odpowie za gwałt i próbę gwałtu na podległej mu urzędniczce z olsztyńskiego ratusza. Sąd umorzył natomiast zarzuty dotyczące molestowania seksualnego. Uzasadnienie wyroku pozostało niejawne. Wyrok nie jest prawomocny.

Przymomnijmy, że Małkowski został skazany w 2015 roku na 5 lat pozbawienia wolności bez zawieszenia, dostał również zakaz sprawowania stanowisk kierowniczych w jednostkach samorządowych na 6 lat. Od wyroku odwołały się obie strony. Oskarżony chciał uniewinnienia, prokuratura podwyższenia kary. Proces w sądzie drugiej instancji rozpoczął się w maju 2016 roku. Wszystkie rozprawy były niejawne.

Czesław Małkowski był prezydentem Olsztyna od 2001 roku przez niemal dwie kadencje. W tym czasie miał molestować podległe mu urzędniczki, a jedną z nich, ciężarną, zgwałcić. W związku z seksaferą Małkowski został odwołany przez mieszkańców Olsztyna w referendum w 2008 roku. W 2014 roku brał udział w kolejnych wyborach prezydenckich. Zdobył ponad 28 tysięcy głosów, które jednak nie zapewniły mu zwycięstwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (160)
Zobacz także