Trwa ładowanie...

Im ciemniejszy kolor, tym gorzej. Opłakane skutki używania lakierów

Paznokcie, które są piękne, trwałe i wygodne, nie zawsze mogą być bezpieczne. Stosowanie zarówno hybrydowych, jak i tradycyjnych lakierów do paznokci, może nieść ze sobą nieprzyjemne konsekwencje. Istnieją pewne grupy osób, które powinny unikać manicure i pedicure jak ognia.

Lakiery mogą mieć szkodliwy wpływ na płytkę paznokciaLakiery mogą mieć szkodliwy wpływ na płytkę paznokciaŹródło: Adobe Stock, fot: PATRICK SCARSINI
d4mcyme
d4mcyme

Niektóre kobiety postrzegają malowane paznokcie jako nieodłączny element swojego kobiecego wizerunku. Dla nich, paznokcie pokryte lakierem są równie istotne, jak codzienne nawilżanie skóry kremem. W głębokim kolorze, idealnie opiłowanym kształcie i połyskującym wykończeniu paznokcia - widzą one dopracowany wygląd i wyrażają swój własny styl. Ale paznokcie "pod przykrywką" pięknych kolorów mogą ulec zniszczeniu, co można nie tylko zauważyć, ale też odczuć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"To jest hit". Testujemy domowy zestaw do hybryd od marki Semilac

Co jest lepsze? Lakier klasyczny czy hybrydowy?

Klasyczne lakiery do paznokci są najbezpieczniejszym wyborem dla miłośniczek manicure i pedicure. Ważną rolę odgrywa również kolor lakieru – im ciemniejszy i trudniejszy do zmycia, tym bardziej szkodliwy dla płytki paznokcia. Trwałe lakiery, które przez dłuższy czas utrzymują się na paznokciach, często wymagają użycia zmywacza z acetonem. A ten nie tylko wysusza płytkę, ale może również przenikać do łożyska paznokcia.

d4mcyme

Lakiery hybrydowe są uważane za bezpieczne, ale tylko pod warunkiem, że stosowane są sporadycznie. Związki chemiczne zawarte w lakierach mogą przenikać do organizmu. Szczególnie niebezpieczne może być podgrzewanie w lampach UV wcześniej opiłowanej płytki, co może prowadzić do poważnych i niebezpiecznych konsekwencji, takich jak osłabione, łamliwe, zżółknięte i kruszące się paznokcie.

Kiedy nie powinniśmy malować paznokci?

Są osoby, które powinny zrezygnować z malowania paznokci. Przede wszystkim dotyczy to osób, które borykają się z nawracającym stanem zapalnym opuszków palców. Lakiery nie są również wskazane dla osób zmagających się z grzybicą i drożdżycą paznokci. Wilgoć gromadząca się wokół paznokcia sprzyja rozwojowi mikroorganizmów. Osoby, które mają zaplanowaną operację, powinny pozbyć się lakierów hybrydowych. Gruba warstwa kosmetyku może utrudniać przepływ fal świetlnych i mierzenie nasycenia krwi tlenem przy użyciu pulsoksymetru.

Dodatkowo, malowanie paznokci nie jest zalecane dla osób uczulonych na substancje występujące w lakierach, osób zmagających się z rozwarstwianiem płytki i chorujących na bielactwo. Tak samo jak dzieciom.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d4mcyme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mcyme