Trwa ładowanie...

Karboksyterapia - jak wygląda zabieg i kiedy warto go zastosować?

Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla. Stosowany jest w celu zachowania młodego wyglądu, jak również rewitalizacji skóry.

Karboksyterapia - jak wygląda zabieg i kiedy warto go zastosować?Źródło: 123RF
d1mn7zg
d1mn7zg

Karboksyterapia - co to jest?

W zabiegu karboksyterapii stosowany jest medyczny dwutlenek węgla. Znalazł on szerokie zainteresowanie w medycynie estetycznej, ponieważ pozwala na poprawę wyglądu całego ciała. Istotne znaczenie ma tu również szybkość efektów. W przypadku części zabiegów efekt widoczny jest po zaledwie jednej wizycie.

Dwutlenek węgla w medycynie stosowany był już w pierwszej połowie XX wieku, jednak wówczas używano go do leczenia chorób kardiologicznych. Dopiero niedawno odkryto, że gaz może mieć zastosowanie w medycynie estetycznej i poprawiać stan skóry.

Podczas karboksyterapii dwutlenek węgla jest wstrzykiwany w określone miejsce w skórze. Za jego pomocą można zwalczać między innymi cellulit, rozstępy, zmarszczki oraz cienie pod oczami. Jest pomocy również w takich przypadłościach, jak łuszczyca, wypadanie włosów, nadmiar tkanki tłuszczowej oraz opadanie powiek.

Karboksyterapia - jak wygląda zabieg i jak długo trwa?

Delikatne ukłucie oraz uczucie rozpychania pod skórą - to wszystko, co podczas karboksyterapii odczuwa pacjentka. Można to porównać do zwykłego zastrzyku, ponieważ zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły umieszczonej na specjalistycznym aparacie. Co ciekawe, w niektórych przypadkach wszystko może się dokonać podczas zaledwie jednej wizyty.

d1mn7zg

Karboksyterapia trwa zaledwie kilka minut podczas których zmniejszone zostają zmarszczki, np. w okolicy oczu. Im bardziej skomplikowany proces, tym dłuższy czas oczekiwania. Karboksyterapia tkanki tłuszczowej brzucha może trwać nieco dłużej, bo ok. 30 minut. W problematycznych sytuacjach, wymagających zintensyfikowanych działań, lekarz może zalecić wykonanie zabiegu kilkukrotnie.

Karboksyterapia, dzięki zaskakującym efektom, jest uznawana za jeden z najlepszych zabiegów medycyny estetycznej, obok m.in. botoksu.

Karboksyterapia - przeciwwskazania

Karboksyterapia w medycynie estetycznej wydaje się mieć idealne zastosowanie. Błyskawiczne efekty w połączeniu ze stosunkową niską ceną, wahającą się od 100 do 200 złotych, sprawiają, że trudno z tym zabiegiem konkurować. Okazuje się jednak, że istnieje szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają zastosowanie dwutlenku węgla. Są to przede wszystkim choroby, jak cukrzyca, padaczka, choroby płuc, niewydolność nerek czy hemofilia.

d1mn7zg

Zabiegu karboksyterapii nie należy stosować także w przypadku chorób skóry, jak opryszczka czy trądzik różowaty. Unikać ich powinny kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a nawet osoby, które stale przyjmują leki przeciwzapalne.

Karboksyterapia wydaje się jednak idealnym rozwiązaniem dla osób chcących poddać się zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej lub podjąć leczenie między innymi skurczy kończyn, zaburzeń krążenia, owrzodzeń czy przewlekłej niewydolności żylnej. Badania kliniczne wielokrotnie potwierdziły skuteczność tej metody w stosunkowo krótkim czasie.

d1mn7zg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mn7zg