Trwa ładowanie...
ycipk-3ppjkb

Karboksyterapia - jak wygląda zabieg i kiedy warto go zastosować?

Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla. Stosowany jest w celu zachowania młodego wyglądu, jak również rewitalizacji skóry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karboksyterapia rewitalizuje skórę i opóźnia proces jej starzenia.
Karboksyterapia rewitalizuje skórę i opóźnia proces jej starzenia. (123RF)
ycipk-3ppjkb

Karboksyterapia - co to jest?

W zabiegu karboksyterapii stosowany jest medyczny dwutlenek węgla. Znalazł on szerokie zainteresowanie w medycynie estetycznej, ponieważ pozwala na poprawę wyglądu całego ciała. Istotne znaczenie ma tu również szybkość efektów. W przypadku części zabiegów efekt widoczny jest po zaledwie jednej wizycie.

Dwutlenek węgla w medycynie stosowany był już w pierwszej połowie XX wieku, jednak wówczas używano go do leczenia chorób kardiologicznych. Dopiero niedawno odkryto, że gaz może mieć zastosowanie w medycynie estetycznej i poprawiać stan skóry.

ycipk-3ppjkb

Podczas karboksyterapii dwutlenek węgla jest wstrzykiwany w określone miejsce w skórze. Za jego pomocą można zwalczać między innymi cellulit, rozstępy, zmarszczki oraz cienie pod oczami. Jest pomocy również w takich przypadłościach, jak łuszczyca, wypadanie włosów, nadmiar tkanki tłuszczowej oraz opadanie powiek.

Karboksyterapia - jak wygląda zabieg i jak długo trwa?

Delikatne ukłucie oraz uczucie rozpychania pod skórą - to wszystko, co podczas karboksyterapii odczuwa pacjentka. Można to porównać do zwykłego zastrzyku, ponieważ zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły umieszczonej na specjalistycznym aparacie. Co ciekawe, w niektórych przypadkach wszystko może się dokonać podczas zaledwie jednej wizyty.

Karboksyterapia trwa zaledwie kilka minut podczas których zmniejszone zostają zmarszczki, np. w okolicy oczu. Im bardziej skomplikowany proces, tym dłuższy czas oczekiwania. Karboksyterapia tkanki tłuszczowej brzucha może trwać nieco dłużej, bo ok. 30 minut. W problematycznych sytuacjach, wymagających zintensyfikowanych działań, lekarz może zalecić wykonanie zabiegu kilkukrotnie.

ycipk-3ppjkb

Karboksyterapia, dzięki zaskakującym efektom, jest uznawana za jeden z najlepszych zabiegów medycyny estetycznej, obok m.in. botoksu.

Karboksyterapia - przeciwwskazania

Karboksyterapia w medycynie estetycznej wydaje się mieć idealne zastosowanie. Błyskawiczne efekty w połączeniu ze stosunkową niską ceną, wahającą się od 100 do 200 złotych, sprawiają, że trudno z tym zabiegiem konkurować. Okazuje się jednak, że istnieje szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają zastosowanie dwutlenku węgla. Są to przede wszystkim choroby, jak cukrzyca, padaczka, choroby płuc, niewydolność nerek czy hemofilia.

ycipk-3ppjkb

Zabiegu karboksyterapii nie należy stosować także w przypadku chorób skóry, jak opryszczka czy trądzik różowaty. Unikać ich powinny kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a nawet osoby, które stale przyjmują leki przeciwzapalne.

Karboksyterapia wydaje się jednak idealnym rozwiązaniem dla osób chcących poddać się zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej lub podjąć leczenie między innymi skurczy kończyn, zaburzeń krążenia, owrzodzeń czy przewlekłej niewydolności żylnej. Badania kliniczne wielokrotnie potwierdziły skuteczność tej metody w stosunkowo krótkim czasie.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3ppjkb

ycipk-3ppjkb
ycipk-3ppjkb