UrodaEndermologia i jej efekty. Sprawdź, czym jest masaż podciśnieniowy

Endermologia i jej efekty. Sprawdź, czym jest masaż podciśnieniowy

Endermologia i jej efekty. Sprawdź, czym jest masaż podciśnieniowy

27.06.2018 21:51, aktual.: 02.07.2018 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów modelujących sylwetkę. Wysoką skutecznością w wyszczuplaniu i zwalczaniu cellulitu wyróżnia się endermologia, czyli masaż podciśnieniowy.

Masaż podciśnieniowy – o co tu chodzi?

Endermologia to głęboki masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry i w ten sposób pobudza naturalne procesy – uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej oraz stymuluje produkcję kolagenu. Pobudza komórki tłuszczowe, które zbijają się w skupiska do uwalniania i usuwania tłuszczu, poprawia unaczynienie i krążenie krwi oraz limf, przez co wzmaga wymianę międzykomórkową oraz usuwa toksyny z organizmu. Endermologia ma zatem właściwości modelujące, odmładzające, oczyszczające i terapeutyczne. Działanie wyszczuplające polega na: redukcji cellulitu, podniesieniu pośladków, wysmukleniu wewnętrznej strony ud, modelowaniu brzucha, zmniejszeniu obwodu talii, a także wysmukleniu ramion. Ponadto skóra jest bardziej elastyczna oraz jędrna. Właściwości odmładzające sprawiają, że zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Czym jest zabieg endermologii?

Endermologia wspomaga odchudzanie poprzez redukcję cellulitu, a także pobudzenie metabolizmu (usuwanie toksyn przyspiesza odchudzanie). Pomaga nawet w przypadku opornego na ćwiczenia i dietę tłuszczu (zbita tkanka tłuszczowa ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić tłuszcz). Sam zabieg polega na wykonywaniu masażu całego ciała, ze szczególnym skupieniem na miejscach, w których występuje cellulit. Wykorzystuje się do tego specjalne głowice, które generują podciśnienie, zwijają i rozwijają fałdy skórne. Skóra jest rolowana we wszystkich kierunkach z dużą siłą nacisku, stąd jego głębokie działanie (wyższość nad powierzchniowymi metodami).

Endermologia LPG

W 2017 roku na rynku pojawiła się nowa wersja urządzenia do endermologii (LPG Alliance), Wyposażone jest w nowoczesną głowicę, która działa jednocześnie w trzech aspektach: ujędrnia, zwalcza cellulit i wyszczupla (skracając jednocześnie czas zabiegu oraz ilość powtórzeń). Nowa głowica jest też bardziej autonomiczna, ma szerszy zakres ruchu i pomaga w perfekcyjnym ustawieniu parametrów oraz nacisku na skórę. Endermologia LPG umożliwia przeprowadzenie trzykrotnie głębszego zabiegu, a także przyjemniejszego (dzięki podciśnieniu przerywanemu, a nie jak dotychczas ciągłej fali podciśnieniowej). Dodatkowo masaż jest kontrolowany przez oprogramowanie komputera, co zabezpiecza przed nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi w postaci siniaków.

Zabieg endermologii i jego efekty

Endermologia przynosi same korzyści dla całego organizmu. Unikalna technika masażu sprawia, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu i modelowania ciała. Jest to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny, a wręcz relaksujący. Poza tym jest bezpieczny, ponieważ nie wpływa na funkcjonowanie innych narządów i układu nerwowego. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a ich efektywność wzrasta wraz z kolejnymi sesjami. Pełna kuracja to około 10-20 zabiegów (każdy trwa 30 minut) wykonywanych średnio 2-3 razy w tygodniu.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)