Blisko ludzi"Cesarskie cięcie to nie jest prawdziwy poród". Matki o tym, co przystoi na porodówce

"Cesarskie cięcie to nie jest prawdziwy poród". Matki o tym, co przystoi na porodówce

"Cesarskie cięcie to nie jest prawdziwy poród". Matki o tym, co przystoi na porodówce
Źródło zdjęć: © 123RF
Agata Porażka

11.07.2019 09:44, aktual.: 11.07.2019 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za 2 miesiące zostanie matką. Niezwykle ważny jest dla niej poród naturalny, ale boi się tego, że będzie zmuszona do cesarskiego cięcia. - A to nie jest prawdziwy poród - twierdzi.

Naturalny poród bez znieczulenia

Kobieta opisała swoją historię na forum portalu Kafeteria. Rozpętała tym dyskusję na temat różnych rodzajów porodów i tego, czym się charakteryzują.

- Wymarzyłam sobie naturalny poród bez znieczulenia i bardzo się boję, że jednak pójdzie coś nie tak i będę zmuszona do cesarki. Oczywiście, jeżeli będzie taka potrzeba to trudno, najważniejsze zdrowie dziecka. Jednak uważam, że cesarka to nie jest prawdziwy poród.

Cesarskie cięcie

Przyszła matka przyznaje, że ma tylko 22 lata, ale pragnie urodzić dziecko "zgodnie z naturą". Twierdzi, że nie można się bać tego, że zniszczy to ciało kobiety.

- Uważam, że osoby, które miały cesarkę, nie powinny mówić, że "urodziły" dziecko. Tak, wiem zaraz napiszą oburzone panie, które miały cc, ale prawda jest taka, że cesarka to zwykła operacja - dodaje.

Pod jej historią odezwały się matki, które na swoim koncie mają i jeden, i drugi poród. Jedna z nich urodziła trójkę dzieci "siłami natury" i pisze, że w żaden sposób nie czuje się "lepsza". Podkreśla, że ta decyzja jest bardzo uzależniona od kobiety.

Cesarskie cięcie - osiągnięcie medycyny

Kolejna osoba twierdzi, że rodzenie naturalne bez znieczulenia jest bólem nie do opisania. A cięcie cesarskie jest "wspaniałym osiągnięciem medycyny", które powinniśmy docenić.

- Zanim wynaleziono metodę operacji, która pozwalała przeżyć matce i dziecku, śmiertelność kobiet i noworodków przy porodach była ogromna - pisze kobieta. - Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, tak nam się w głowach od dobrobytu poprzewracało. Wystarczy sobie wyobrazić, w jakich bólach i męczarniach umierała kobieta przy nieprawidłowym porodzie na XIX-wiecznej wsi bez fachowej pomocy. Dziś ta sama kobieta po 20-minutowej operacji jest bezpieczna, jej dziecko też.

Ile kobiet, tyle opinii. Poród jest sprawą bardzo indywidualną, a każda kobieta odczuwa go inaczej. Dlatego też każda może mieć inne wrażenia na temat tego, co jest najlepszym wyborem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (113)
Zobacz także