ycipk-3xww8e

Chanel rezygnuje z futer i skór egzotycznych zwierząt. Przełom w świecie mody

Francuski dom mody Chanel podjął decyzję o zaprzestaniu wykorzystywania futer i skór zwierząt egzotycznych w swoich kolekcjach. Choć nie zrezygnuje całkowicie ze skór – od tej pory będzie wykorzystywał te od zwierząt hodowlanych – to kolejny krok w stronę etycznej mody na światową skalę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dom mody Chanel rezygnuje z futer i skór egzotycznych zwierząt
Dom mody Chanel rezygnuje z futer i skór egzotycznych zwierząt (123RF)
ycipk-3xww8e

Chanel rezygnuje z wykorzystywania skór takich zwierząt jak krokodyle, jaszczurki, węże i płaszczki ze względu na trudności w ustaleniu ich pochodzenia. Choć obecnie w kolekcjach Chanel futra prawie się nie pojawiają, marka zapewniła, że w przyszłości nie zamierza ich używać w swoich projektach.

Rzeczniczka Chanel poinformowała w rozmowie z CNN, że chociaż firma dokładnie sprawdza swoich dostawców, wymagania dotyczące zwierząt egzotycznych są na tyle wysokie, że ustalenie ich pochodzenia staje się coraz trudniejsze. Ze względu na wysokie standardy etyczne, Chanel nie może sobie pozwolić na żadne uchybienia pod tym względem.

– To dla nas okazja do stworzenia zupełnie nowej generacji produktów wysokiej jakości – przyznała rzeczniczka.

ycipk-3xww8e

Tracy Reimen, wiceprezeska PETA, przyznała, że po ogłoszeniu oświadczenia Chanel w siedzibie organizacji "wystrzeliły korki od szampana".

– PETA przez dekady wzywała markę, by postawiła na luksusową modę pozbawioną okrucieństwa, przez którą nie ucierpiały żadne stworzenia. Teraz nadszedł czas, by inne firmy, takie jak Louis Vuitton, poszły w ślady kultowego podwójnego "C" i zrobiły to samo – powiedziała Reiman.

Chanel nie jest pierwszą marką, która zrezygnowała z futer. Nie korzystają z nich Calvin Klein, Ralph Lauren, Vievienne Westowood i Giorgio Armani. W ubiegłym roku decyzję o rezygnacji z futer podjął włoski dom mody Gucci.

ycipk-3xww8e

Czy całkowite zrezygnowanie z wykorzystywania skór zwierząt będzie kolejnym krokiem? Oby – to byłby prawidziwy przełom.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3xww8e
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3xww8e

ycipk-3xww8e
ycipk-3xww8e