Chirurgia plastyczna miejsc intymnych - nie tylko operacje plastyczne pochwy
Operacja plastyczna pochwy czy penisa z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Decydują się na nią coraz młodsze osoby, chcące czerpać z seksu jak najwięcej radości niezmąconej kompleksami.
19.06.2018 | aktual.: 15.07.2018 15:38
Najpopularniejsze operacje plastyczne miejsc intymnych
Operacje plastyczne miejsc intymnych obejmują:
- operację pochwy (waginoplastyka),
- plastykę warg sromowych (labioplastyka),
- rekonstrukcję błony dziewiczej (hymenoplastyka),
- usunięcie (lub ściągnięcie) napletka łechtaczki,
- powiększanie punktu G,
- prostowanie i powiększanie penisa. W większości przypadków na operacje decydują się osoby, którym naturalny wygląd ich narządów przeszkadza w zbliżeniach, zarówno z powodów estetycznych, jak również fizycznych (np. defekt może powodować ból).
Na rekonstrukcję błony dziewiczej decydują się kobiety z powodów kulturalno-społecznych, jak również kobiety, które doświadczyły gwałtu, czy też mechanicznego przerwania błony dziewiczej. Wśród zabiegów na błonie dziewiczej popularna jest nie tylko hymenoplastyka, czyli rekonstrukcja, ale także hymenotomia - usuwanie błony dziewiczej, np. w przypadku twardej, zarośniętej błony dziewiczej powodującej silny ból podczas pierwszego stosunku (zwykle nie zakończonego defloracją).
Operacja plastyczna pochwy
Operacja plastyczna pochwy, czyli waginoplastyka, to zabieg na który decydują się często kobiety po porodzie siłami natury. Wiele z nich skarży się bowiem na uczucie luzu podczas stosunku, odczuwalne również przez partnera. Aby pochwa wróciła do pierwotnego stanu, warto ćwiczyć mięśnie Kegla. Niektórym kobietom pomagają przy tym kulki gejszy. Czas powrotu do formy może trwać nawet kilka miesięcy. Jeśli efekt wciąż nie jest zadowalający, warto zastanowić się nad waginoplastyką. Operacja plastyczna pochwy przeprowadzana jest w pełnym znieczuleniu, dlatego przed zabiegiem należy wykonać komplet badań.
Labioplastyka - operacja warg sromowych
Operacja plastyczna warg sromowych jest równie częsta, co waginoplastyka. Polega na korekcie kształtu warg sromowych i przeprowadzana jest przeważnie u kobiet z wargami o nierównej długości lub też długimi i nadmiernie pofałdowanymi. Taki rodzaj fałd nie jest defektem, a fizjologicznym stanem. Może jednak wpływać na poczucie pewności siebie kobiety, a więc kwestię estetyki, jak również codziennej wygody. Zbyt długie wargi sromowe mogą powodować dyskomfort np. podczas ćwiczeń fizycznych, w tym jazdy na rowerze, ja również podczas codziennych zabiegów higienicznych.
Zobacz także
Chirurgia plastyczna miejsc intymnych u mężczyzn
Nie tylko kobiety decydują się na operacje plastyczne miejsc intymnych, ale także mężczyźni, zarówno z przyczyn zdrowotnych, jak i w celu poprawy jakości pożycia. Do najpopularniejszych operacji plastyczych należy przede wszystkim przedłużanie i powiększanie obwodu (grubości) penisa oraz prostowanie penisa. Operacja przedłużanie prącia polega na wysunięcia go od nasady, tj. spojenia łonowego, przez przecięcie więzadła nabłonkowego. Pogrubienie zaś, to zabieg polegający na wypełnianiu członka własnym tłuszczem, przez co zyskuje na obwodzie.
Oba zabiegi są, wbrew pozorom, sporą ingerencją, a w skrajnych przypadkach mogą powodować zaburzenia erekcji. Mniej inwazyjne i bardzo popularne z powodów zdrowotnych, także u dzieci, są takie zabiegi intymne u mężczyzn jak operacja stulejki, krótkiego wędzidełka czy obrzezanie, polegające na wycięciu napletka z żołędzi penisa.