FitnessChorowała na anoreksję 10 lat. Teraz zdrowym ciałem chwali się na Instagramie

Chorowała na anoreksję 10 lat. Teraz zdrowym ciałem chwali się na Instagramie

Chorowała na anoreksję 10 lat. Teraz zdrowym ciałem chwali się na Instagramie
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Monika Katarzyna Krupska

05.02.2018 19:07, aktual.: 09.03.2018 20:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lekarze dali jej kilka tygodni życia, ale ona się nie poddała. 23-letnia Connie Inglis, która chorowała na anoreksję, może mieć powód do dumy. Dziewczyna pokonała anoreksję, a pomogły jej do tego media społecznościowe.

Idealne ciało równa się idealne życie. Coraz więcej młodych dziewczyn wyznaje tę zasadę. A ta szybko je gubi. Tak samo było w przypadku 23-letniej Connie Inglis z Leeds, która przez takie myślenie zachorowała na anoreksję. Już w wieku 10 lat.

- Nie dbałam ani o życie, ani o śmierć. Wszystko było mi obojętne – opowiada Connie w "BBC Inside Out". Dziewczyna w ciągu 9 lat, aż trzy razy była hospitalizowana. Najgorszy okres miał miejsce w wieku 21 lat. Jej waga spadła do wagi pięcioletniego dziecka. – Chciałam po prostu stracić całą wagę – tłumaczy. – Samo przebywanie w szpitalu już nawet nie było wystarczające. Jedyną dobrą rzeczą o której myślałam wtedy to zatrzymanie akcji serca. Tylko to mogłoby zaspokoić moją anoreksję.

W swoich postach na Instagramie dziewczyna pisze o tym jak anoreksja "zabijała ją". – Czułam się sama, pomimo, że byłam otoczona przyjaciółmi i rodziną. Byłam wciąż zdezorientowana, wciąż nie wierzyłam, że choruję. Byłam przerażona, ale nie umieraniem, a jedzeniem - czytamy pod jej postami.

"Uwielbiam pomagać ludziom"

W walce z chorobą dziewczynie pomógł Instagram. W tej chwili na jej koncie jest już 87 tysięcy obserwujących. Connie założyła go, jak tłumaczy, aby przekazać wiadomość innym, którzy zmagają się z takim problem jak ona. Wierzy, że poprzez pokazywanie swojego nieidealnego ciała ludzie będą mniej krytycznie patrzeć na swoje odbicie w lustrze. I choć 23-latka jest teraz szczęśliwa, nie zapomina o przeszłości i swojej walce.

- Uwielbiam pomagać ludziom i myślę, że naprawdę ważne jest to, aby osoby, które zmagają się z chorobą wiedziały, że nie są ze swoim problemem same – mówi. - Myślę, że ludzie obserwują mnie, ponieważ staram się być szczera, a nie pokazuje tylko pozytywne strony wygrania z chorobą. Pokazuję wiele negatywnych stron anoreksji i jak to jest trudne – stwierdza Connie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także