Trwa ładowanie...

Choruje na mukowiscydozę. 13-latek chce sprzedać ulubiony obraz, aby uzbierać na leczenie

Jasiek Podkopał choruje na nieuleczalną chorobę genetyczną, mukowiscydozę. Choć na co dzień walczy o każdy oddech, potrafi się bez pamięci oddać pasji, jaką jest kolekcjonowanie wszystkiego, co związane ze statkiem Titanic. Kiedy mama chłopca uruchomiła zbiórkę na jego leczenie, chłopiec postanowił ją wesprzeć i oddał na licytację jeden ze swoich ulubionych obrazów.

Share
Licytacja Jasia
Licytacja JasiaŹródło: Archiwum prywatne
d2wvfyl

- Janek jest ogromnym fanem Titanica. O tym statku wie niemal wszystko i zbiera wszystko, co z nim związane – mówi mama chłopca. Kiedy postanowiła uruchomić zbiórkę na leczenie syna, ten ją zaskoczył, oddając ukochany obraz.

"Długo przekonywałam Jasia, że szkoda, że przecież to jego hobby... ale się uparł" - pisze na Facebooku mama chłopca.

"Zatem na dzisiejszej licytacji zostaje wystawiony jeden z ulubionych obrazów Janka - Titanic. Podarowany przez samego Jasia" – dodaje.

Obraz na licytacji Archiwum prywatne
Obraz na licytacjiŹródło: Archiwum prywatne

Obraz jest wykonany na płótnie, na stelażu drewnianym, o wymiarach 100 x 50. Cena wywoławcza 50 zł. Licytacja trwa do 14.02.2021, czyli do Walentynek. Na chwilę obecną najwyższa kwota zaoferowana za obraz to 200 złotych.

"Choróbsko systematycznie wyniszcza jego mały organizm"

Jaś oprócz mukowiscydozy cierpli również na inne schorzenia. - Ma całościowe zaburzenia rozwoju, oraz łagodne spektrum autyzmu – mówi mama chłopca. Podaje, że miesięczny koszt leczenia chłopca wynosi około 2-4 tysiące złotych.

d2wvfyl

- Choróbsko systematycznie wyniszcza jego mały organizm od środka atakując m. in. płuca, trzustkę, wątrobę, ale to właśnie niewydolność oddechowa jest najczęstszą przyczyną śmierci wśród chorych na mukowiscydozę – kontynuuje pani Eliza i prosi o wsparcie.

Jaś Podkopał należy do fundacji MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę.

jas Archiwum prywatne
Licytacje dla Jasia.Źródło: Archiwum prywatne

Karolina Szymczak o swojej chorobie. Modelka długo chodziła od lekarza do lekarza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wvfyl

Podziel się opinią

Share
d2wvfyl
d2wvfyl
Strona Główna WP