Blisko ludziChoruje na nieuleczalnego raka piersi. Wystąpiła w kampanii, która wzrusza

Choruje na nieuleczalnego raka piersi. Wystąpiła w kampanii, która wzrusza

Choruje na nieuleczalnego raka piersi
Choruje na nieuleczalnego raka piersi
Źródło zdjęć: © East News | mediadrumworld/@baldbooblessandb
Aleksandra Lewandowska

03.11.2021 17:56

Laura Middleton-Hughes ma zaledwie 33 lata i nieuleczalnego raka piersi, kręgosłupa oraz miednicy. Razem z Nicky Newman prowadzi popularne konto na Instagramie @secondary.sisters, na którym obie dzielą się swoimi zmaganiami z nowotworem oraz wspierają innych w walce ze śmiertelną chorobą. Teraz wystąpiły także w kampanii, która poruszyła internautów.

Laura Middleton-Hughes do 2014 roku była zdrową i szczęśliwą kobietą. Spełniała się w zawodzie fryzjerki, dopóki nie dowiedziała się o przerażającej diagnozie: nowotworze piersi. Guzek wykryła sama pod prysznicem podczas wakacji z mężem Bradem w arabskim kurorcie. Od razu skonsultowała się z lekarzami, którzy nie mieli wątpliwości. Po wykonaniu badań USG, mammografii i biopsji, w wieku 25 lat usłyszała, że ma najgroźniejsze stadium raka.

Choruje na nieuleczalnego raka piersi

Życie Laury od tamtego momentu wywróciło się do góry nogami. Kobieta przeszła sześć serii chemioterapii, mastektomię lewej piersi, piętnaście serii radioterapii oraz leczenie hormonalne. Kiedy myślała, że jej walka z chorobą idzie już w dobrą stronę, poczuła ogromny ból w ramieniu. W 2016 roku tomografia komputerowa wykazała, że pojawiły się u niej przerzuty na kręgosłupie i miednicy. Rak Laury okazał się być nieuleczalny.

Laura choruje na nieuleczalnego raka piersi
Laura choruje na nieuleczalnego raka piersi © East News | mediadrumworld/@baldbooblessandb

Kampania, która wzrusza

Laura postanowiła wykorzystać swoją chorobę do uświadamiania o nowotworze, a także pomocy innym. Razem z Nicky Newman, która także zmaga się z rakiem piersi, prowadzi na Instagramie konto @secondary.sisters, które obserwuje ponad 15 tys. osób. Laura i Nicky dzielą się na nim nie tylko swoimi historiami z chorobą, ale również historiami innych osób, których zdjęcia pojawiają się na ich profilu.

Teraz obie wystąpiły w kampanii "Stand Up To Cancer (ang. przeciwstaw się rakowi)", pozując nago, z kolorowymi napisami na ciele: "cancer breast (ang. rak piersi)", "life limiting (ang. ograniczony czas życia)" czy "young (ang. młodość)". Chcą tym pokazać, że nowotwór dotyka coraz młodsze osoby, które nie mogą poddawać się w walce o swoje życie i zdrowie - tak, jak one.

Laura i Nicky w kampanii "Stand Up To Cancer"
Laura i Nicky w kampanii "Stand Up To Cancer" © East News | mediadrumworld/Simon Dack/Vervat

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (55)
Zobacz także