Blisko ludziCiąża z wpadki. Przyszła matka chce ukryć ją przed ojcem dziecka

Ciąża z wpadki. Przyszła matka chce ukryć ją przed ojcem dziecka

Ciąża z wpadki. Przyszła matka chce ukryć ją przed ojcem dziecka
Źródło zdjęć: © 123RF
Agata Porażka

24.08.2019 20:47, aktual.: 25.08.2019 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Nie planowałam ciąży, to był błąd - pisze przyszła matka na forum Kafeteria. Okazało się, że jednorazowa przygoda zakończyła się wpadką. Teraz zastanawia się, czy powiedzieć o tym ojcu dziecka.

Ciąża z wpadki

O tym, że jest w ciąży właśnie się dowiedziała. Test wyszedł pozytywnie, ale kobieta planuje jak najszybciej wybrać się do ginekologa, aby mieć pewność.

- Nie planowałam ciąży to był błąd - pisze kobieta. - Nie mam faceta. To był przypadkowy seks, byłam pijana i nie zabezpieczyłam się. Nie myślałam wtedy o konsekwencjach. Faceta znam może dwa razy z widzenia. Kontakt się od razu urwał, nie pasowaliśmy do siebie, a przespałam się z nim na drugiej randce, podobaliśmy się sobie i jakoś tak wyszło.

Alimenty dla dziecka

Teraz mężczyzna będzie ojcem. Ale kobieta nie jest pewna, czy chce sobie układać z nim życie. Jeśli mu powie o ciąży, być może już zawsze będą musieli mieć kontakt. Z drugiej strony, w grę wchodzą alimenty.

- Wiem, że dziecko nie powinno się wychowywać bez ojca, ale życie z kimś kogo nie kocham jest gorsze. Może w przyszłości spotkam kogoś, kogo pokocham i pokocha moje dziecko jak swoje... Nie chcę mu mówić w ogóle, bo boję się, że już zawsze będziemy musieli mieć kontakt - żali się kobieta.

Kontakt dziecka z ojcem

W odpowiedzi na problem przyszłej matki internauci poradzili jej, by się zastanowiła, czy to jest na pewno dobra droga. Według nich, każde dziecko ma prawo wiedzieć, kto jest jego ojcem.

- Przecież jeśli mu powiesz, to wcale nie oznacza, że musicie ze sobą być - dodaje kolejna osoba. - Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dziecko miało kontakt z ojcem, nawet jeśli będzie miał inna kobietę.

Przyszła matka jeszcze nie zdecydowała, co zrobi ze swoim problemem, ale na pierwszym miejscu będzie stawiać dobro dziecka.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Prześlijcie nam swoje historie przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także