UrodaCieniowany bob i inne modne wersje fryzury bob

Cieniowany bob i inne modne wersje fryzury bob

Cieniowany bob i inne modne wersje fryzury bob
Źródło zdjęć: © Instagram.com | nothingbutpixies
28.06.2018 10:52, aktualizacja: 28.06.2018 11:26

Fryzura na boba to niekwestionowany hit ostatnich lat. W zależności od długości cięcia, pasuje do każdego kształtu twarzy i rodzaju włosów. Bob to fryzura stylowa, uniwersalna i klasyczna, dlatego możesz być pewna, że niezależnie od zmiany trendów z bobem na głowie zawsze będzie trendy.

Fryzura bob - co musisz o niej wiedzieć?

Historia fryzury na boba jest pełna siły i niezależności kobiet. Kobiety w USA i Anglii w XX wieku zaczęły ścinać włosy do linii brody, kiedy otrzymały prawo głosu. Dlatego ta fryzura niesie z sobą symbolikę niezależności, nowoczesności i równouprawnienia. Uniwersalność fryzury na boba polega na tym, że każda kobieta, będzie się w niej pięknie prezentowała. Ponadto jest praktyczna, bo jej układanie nie wymaga zbyt wiele czasu ani szczególnych fryzjerskich umiejętności.

Wadą jest to, że włosy na boba trudno poddają się innym fryzurom, w tym wysokim upięciom czy końskim ogonom. Bob stał się takim hitem, że został dopasowany do każdego kształtu twarzy. Kobiety z okrągłą twarzą powinny się zdecydować na boba przedłużonego. Lob mocno wycieniowany sprawdzi się również u pań z twarzą w kształcie kwadrata. Twarz trójkątna zachowa swoje proporcje z cięciem do linii żuchwy, natomiast twarz owalna będzie się świetnie prezentować w każdej długości i formie boba.

Obraz
© Instagram.com | nothingbutpixies

Bob blunt

Bob blunt jak sama angielska nazwa wskazuje opiera się na tępym cięciu. Dlatego fryzura bob blunt musi wyglądać na idealnie prostą ściętą linię, wykonaną tępymi nożyczkami. Im bardziej włosy u dołu będą kanciaste, tym lepiej dla ostatecznego efektu. Do bob blunt możesz dodać grzywkę, choć zazwyczaj pasuje do niej zwykły przedziałek. Jeśli jednak masz wysokie czoło, to grzywka pomoże ci je skutecznie obniżyć. Możesz zatem zdecydować się na grzywkę prostą, asymetryczną, szeroką lub wąską - każda będzie się dobrze zgrywać z całą fryzurą.

Obraz
© iStock.com | deniskomarov

Beach wave bob

Beach wave bob można nazwać połączeniem blunt boba z bobem przedłużonym. Ten rodzaj fryzury każdej kobiecie doda nutki seksapilu. Włosy najpierw są ścinane na równo, a następnie strzępi się końcówki. Beach wave bob różni się od klasycznego boba cięciem przy ramionach. Dlatego też włosy zyskują dodatkową objętość i lekkość.

Obraz
© iStock.com

Lob (long bob)

Long bob to przedłużony wariant klasycznego boba. To idealna fryzura dla pań z okrągłą twarzą i pełnymi policzkami. Cięcie wysmukla twarz, przez co wydaje się być bardziej owalna. Aby zwiększyć objętość fryzury, warto zdecydować się na cięcie asymetryczne, z długim przodem i krótszym tyłem. Zasadą przedłużonego boba jest to, że sięga przynajmniej do łopatek, więc jest to opcja przeznaczona głównie dla kobiet z dłuższymi włosami, które boją się radykalnych zmian w swojej fryzurze.

Obraz
© iStock.com | victoriaandreas

Bob odwrócony

Bob odwrócony to nowoczesna opcja boba klasycznego. Charakteryzuje się dłuższym przodem i zdecydowanie krótszym tyłem. Ponadto włosy z tyłu głowy są bardzo mocno wycieniowane. Ten rodzaj boba pasuje do każdego kształtu twarzy.

Obraz
© iStock.com

Asymetryczny bob

Bob asymetryczny jest dedykowany paniom, które nie boją się eksperymentów i są odważne w swoich stylizacjach. Asymetria boba polega na tym, że włosy nad karkiem są krótsze od włosów po obu stronach twarzy, ale z każdej strony długość cięcia także widocznie się różni. Trend asymetrii triumfował w latach 80-tych XX wieku, ale w wersji gryzury bob stanowi nowoczesną i modną fryzurę.

Obraz
© iStock.com | Ganna Gavenko