ModaCo nosić do spodni z wysokim stanem? Nasze porady

Co nosić do spodni z wysokim stanem? Nasze porady

Co nosić do spodni z wysokim stanem? Nasze porady
Źródło zdjęć: © unsplash.com
09.04.2018 11:12, aktualizacja: 09.04.2018 14:53

Podwyższony stan w spodniach sprawia, że mamy optycznie dłuższe nogi, płaski brzuch, lepsze proporcje ciała i młodszy wygląd. Ten fason wrócił do mody niedawno i chyba zostanie z nami na dłużej. Co nosić do wysokich spodni? Oto nasze inspiracje.

Spodnie z wyższym stanem - i co dalej?

Wygodne spodnie sięgajace talii możemy nosić do wielu ubrań, o których zapomnieliśmy wiele lat temu. Krótkie topy, transparentne bluzki i sweterki, które w zwykłych spodniach odsłoniłyby pępek – wszystko to jest dozwolone, nawet jeśli lata liceum masz dawno za sobą.

Wyższy stan to motyw z mody vintage, ale ze współczesnymi trendami komponuje się bardzo dobrze. Źródłem popularności tych spodni jest to, że są bardziej zabudowane, zakrywają więcej ciała i przez to pozwalają nosić to, czego nigdy nie odważyłybyśmy się włożyć do płytszych spodni.

Klasyka – koszulowa bluzka

Spodnie z podwyższoną talią i wciągniętą, koszulową bluzką to uniwersalny zestaw. Takie połączenie sprawdzi się zarówno z białą, jak i kolorową koszulą. Wypróbuj też zestawienie z czarną, szyfonową koszulą do szpilek i złotych dodatków, bo taki strój to pomysł na randkę lub wieczorne wyjście.

Przezroczysta bluzka, której nie włożylibyśmy np. do krótkiej spódnicy, bo taki strój wydawałby się zanadto wyzywający, tu będzie wyglądać znacznie lepiej. Jako okrycie wierzchnie do takiego zestawu świetnie wyglądają wszelkiego rodzaju żakiety, jeansowe kurtki, blezery i ramoneski.

Top z charakterkiem – nie tylko dla nastolatek

Podwyższony stan pozwala włożyć krótką bluzkę nawet dojrzałym kobietom. Pod warunkiem, że top sięga linii spodni.

Hit ostatnich sezonów, czyli ubrania z odkrytymi ramionami też się tutaj sprawdzą. Spodnie z wysokim stanem wydłużają nogi, a falbana albo pozioma linia bluzki skraca sylwetkę. Nosząc te ubrania razem, otrzymamy zrównoważoną całość.

Obraz
© unsplash.com

Do jeansowych, niebieskich rurek możesz też wybrać klasyczną koszulkę z napisami lub z ulubionym zespołem.

Obraz
© unsplash.com

Krócej z przodu, dłużej z tyłu

Uniwersalnie można nosić ubrania z podwyższonym stanem do delikatnych sweterków. Klasyczne spodnie, które zakrywają biodra, często są zbyt płytkie do prostego swetra, który czasami się podwija. Jeśli włożysz zabudowane spodnie, poczujesz się bardziej komfortowo. Nawet jeśli góra się podwinie, to i tak nie odsłonisz zbyt wiele. Na co dzień wyższe spodnie możesz też nosić z ubraniami, które są z przodu nieco krótsze, a dłuższe z tyłu.

Czego unikać?

Do mocno zabudowanych spodni z wysokim stanem nie pasują bluzki i swetry, które zakrywają biodra, bo to dodatkowa warstwa materiału, która nas pogrubi. Nosisz wyższe spodnie - wykorzystaj okazję i noś to, na co nie pozwalają biodrówki i zwykłe spodnie. Jeśli chcesz włożyć do nich ubranie o standardowej długości, wciągnij jego przednią część za pasek, w ten sposób całość będzie wyglądała korzystniej.