UrodaCo powinnaś wiedzieć o nawilżaniu skóry?

Co powinnaś wiedzieć o nawilżaniu skóry?

Co powinnaś wiedzieć o nawilżaniu skóry?
Paulina Ermel

12.09.2017 09:40, aktual.: 13.09.2017 16:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skóra z wiekiem traci umiejętność szybkiego przyswajania wody. Coraz trudniej ją nawilżyć i odżywić. Staje się sucha, zwiotczała i pokryta zmarszczkami. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednie dla niej kremy i balsamy, które pozwolą jej jak najdłużej pełnić swoje funkcje. Które ze sposobów nawilżania są najlepsze, a które w ogóle nie przyniosą rezultatów? Poznajcie kilka faktów i mitów.

Pierwszy punkt może was zaskoczyć. Wydawało wam się, że najlepszy krem nawilżający to taki, który ma w swoim składzie dużo wody? Otóż nie. Składnik ten sprawia jedynie, że konsystencja kremu jest bardziej płynna. Krem nawilża jedynie naskórek, a dobre nawodnienie skóry to przede wszystkim dotarcie do jej głębszych warstw.

Nawilżanie skóry to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale również picie odpowiedniej ilości wody. Zanim kupisz odpowiedni krem, z góry załóż, że obok jego stosowania, będziesz pić minimum 2 litry płynów dziennie. Trzeba pamiętać o kremie nawilżającym i uzupełnianiu wody, która zgromadzona w głębokich warstwach skóry zapewnia jej wilgoć.
Które ze składników są najważniejsze w procesie nawilżania? Woda termalna i kwas hialuronowy. Ten drugi produkowany jest w skórze naturalnie i sprawia, że na skórze tworzy się bariera zapobiegająca parowaniu wody.

Polecamy szczególnie serum z kwasem hialuronowym marki BINGOSPA do stosowania na dzień dla skóry suchej i dojrzałej.

Genialne efekty przynosi również kuracja "Botoks w kremie" z kwasem hialuronowym, którą możesz stosować w domowym zaciszu.

Trzeci punkt nie powinien nikogo zaskoczyć. Z wiekiem skóra staje się coraz bardziej sucha. Poziom kwasu hialuronowego z upływającym czasem spada. Dlatego też młodszym kobietom wystarczy dobry krem nawilżający, ale już te starsze powinny raz na jakiś czas sięgnąć także po maseczkę nawilżającą. Nie zapominajmy również o włosach. Tak samo, jak każdy fragment naszej skóry, potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Szczególnie jeśli narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych czy mocny wiatr. Odżywki i maski to podstawa. Oto jedna z naszych ulubionych!

Dzisiaj krem nawilżający powinny stosować coraz młodsze kobiety? Jak najbardziej. Ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska już nastolatki powinny sięgnąć po delikatne kosmetyki nawilżające.

Zamiast nawodnienia, natłuszczanie? To mit. Nie uda się opóźnić procesów starzenia skóry zamieniając krem nawilżający na natłuszczający i odżywiający. Najlepiej, aby specyfik przez nas stosowany spełniał jedną i drugą funkcję. Po nawilżeniu skóry odpowiednim preparatem warto ją natłuścić. Tylko tłuszcze są w stanie stworzyć na niej nieprzenikalną barierę ochronną, która sprawi, że wilgoć z naskórka nie ucieknie.

Pamiętajmy także o tym, że nie tylko skóra sucha potrzebuje nawilżenia. Potrzebuje go także skóra tłusta. Tym bardziej, że nie tak trudno ją odwodnić. Kiedy często myjemy tłustą skórę w celu usunięcia z niej nadmiaru sebum, używamy produktów zawierających alkohol. A te ją wysuszają. Dlatego trzeba ją szczególnie nawilżać.

I ostatnia rzecz. Pielęgnacja skóry w ciągu dnia i nocy powinna się różnić, bo za dnia potrzebuje innych właściwości niż w nocy. Krem na dzień powinien chronić skórę przed szkodliwym działaniem środowiska. Natomiast ten na noc powinien ją regenerować, odświeżać i nawilżać.

Artykuł powstał przy współpracy z marką BINGOSPA.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)