Wiele kobiet tak siedzi. Pozycja zdradza więcej niż myślisz

Wiele kobiet tak siedzi. Pozycja zdradza więcej niż myślisz

Wiele kobiet tak siedzi. Pozycja świadczy o osobowości
Wiele kobiet tak siedzi. Pozycja świadczy o osobowości
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Fiordaliso
21.02.2024 09:25, aktualizacja: 21.02.2024 10:53

Często zapominamy o tym, że mowa ciała może zdradzać nasze prawdziwe emocje, zamiary, a nawet cechy charakteru. W jakiej pozycji siadasz najczęściej? Zastanów się przez chwilę i sprawdź, co dana pozycja mówi na temat twojej osobowości.

W trakcie komunikowania się nasze ciało przekazuje różne sygnały. Gesty czy pozycja ciała, chociaż wydają się nieistotne, są elementami niewerbalnymi, które potrafią zdradzić nasze intencje, a nawet osobowość. Dlatego ważne jest, by być świadomym tego, co przekazujemy innym przez codzienne proste czynności, nawet takie jak sposób siedzenia.

Nogi skrzyżowane i cofnięte na podłodze

Osoby, które przyjmują tę pozycję, zazwyczaj wykazują skłonność do nieśmiałości, są zamknięte w sobie i niepewne. Taka postawa może sygnalizować, że osoba ta nie czuje się swobodnie w danym miejscu lub sytuacji. Jest to również wyraz nerwowości lub obaw. Ludzie ci mogą napotykać trudności w wyrażaniu swoich emocji i byciu otwartymi w relacjach. Często mają tendencję do ukrywania swoich prawdziwych uczuć, co może skutkować problemami w relacjach z innymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skrzyżowane nogi wyciągnięte przed siebie

Ta komfortowa pozycja często jest wybierana przez ludzi odznaczających się pewnością siebie i odwagą. Są to z reguły liderzy, dla których życie bez ryzyka i wyzwań wydaje się niepełne. Tacy ludzie są z natury skłonni do aktywnego działania i nie boją się podejmować zadań wymagających odwagi. Ich sposób siedzenia może przekazywać innym ich asertywność, która w niektórych sytuacjach może być interpretowana jako arogancja.

Postawa z szeroko rozstawionymi kolanami

Siedzenie z szeroko rozstawionymi kolanami często wskazuje na pewność siebie, która może być odbierana jako arogancja, oraz na pragnienie bycia w centrum uwagi. Jest to postawa typowa dla osób o cechach narcystycznych. Dodatkowo taka pozycja może sugerować problemy z utrzymaniem skupienia lub znudzenie. W tej pozycji najczęściej siedzą osoby, które chcą liczyć się z opinią innych.

Siedzenie z nogą na nogę

Zakładanie jednej nogi na drugą to jedna z najczęściej spotykanych pozycji, zwłaszcza u kobiet. Zazwyczaj wskazuje na osoby o bogatej wyobraźni, kreatywności i umiejętności myślenia poza utartymi schematami. Takie osoby często są optymistami, którzy, chcąc nie chcąc, manifestują swoją otwartość na różne sytuacje. 

Siedzenie z nogą na nogę świadczy o kreatywności, elegancji i chęci pokazania pewności siebie
Siedzenie z nogą na nogę świadczy o kreatywności, elegancji i chęci pokazania pewności siebie© Adobe Stock

Osoby, które zazwyczaj siedzą w takiej pozycji, czują się swobodnie i nie lubią, gdy ktoś próbuje narzucać im swoją wolę. Cenią sobie możliwość samodzielnego decydowania o swoim życiu. Oprócz tego ten sposób siedzenia może odzwierciedlać elegancję i dążenie do prezentowania się z jak najlepszej strony, co może być oznaką chęci zrobienia wrażenia na innych lub pokazania pewności siebie.

Kolana na szerokość bioder

Osoby, które preferują siedzenie z kolanami ustawionymi na szerokości bioder, zazwyczaj charakteryzują się inteligencją, sumiennością i rozsądkiem. Na co dzień cenią sobie porządek i kierują się logiką. Dobrze znają swoje mocne strony, ale jednocześnie nie są skłonne do narcyzmu. Mają zdolność do kontrolowania swoich emocji i często zachowują powściągliwość w interakcjach z innymi. 

W relacjach z innymi stawiają na stabilność i harmonię. Nie grymaszą i nie potrzebują otaczać się nadmiernym przepychem. Dużo bardziej cenią funkcjonalność i prostotę. 

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta