Metoda pięciu godzin robi furorę. Spróbuj z partnerem

Metoda pięciu godzin to nowy hit dla par
Metoda pięciu godzin to nowy hit dla par
Źródło zdjęć: © Getty Images

27.01.2024 17:06, aktual.: 28.01.2024 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Specjaliści są zdania, że pięć godzin w tygodniu to minimum potrzebne do pielęgnowania relacji. Stworzyli nawet matematyczny wzór, który mówi, ile czasu powinniśmy poświęcać na czułość, randkowanie i rozmowy.

W dzisiejszym świecie, w którym tempo życia jest niezwykle szybkie, utrzymanie silnego i zdrowego związku może stanowić wyzwanie. Co jest receptą na wzmacnianie więzi i naprawę relacji? Zdaniem specjalistów to metoda pięciu godzin.

Metoda pięciu godzin - czym jest?

Metoda pięciu godzin to zasada, która opiera się na zainwestowaniu świadomego czasu i uwagi w rozwijanie relacji z partnerem. To czas, w którym wyłączamy się od codziennych zmartwień, obowiązków i technologii, aby skupić się na sobie nawzajem.

Na co wykorzystać ten czas? Ważne są cztery elementy: rozmowa, docenienie, czułość i randkowanie. Wszystko w odpowiednich proporcjach.

Metoda pięciu godzin. Poznaj szczegóły

Rozmowa po całym dniu: 20 minut dziennie (100 minut tygodniowo). W ramach metody pięciu godzin ważnym elementem jest regularna rozmowa po całym dniu, trwająca 20 minut dziennie. To nie tylko okazja do dzielenia się wydarzeniami, ale także sposób do lepszego zrozumienia i pogłębienia relacji. Dzięki temu partnerzy wiedzą, co się u nich dzieje, a także mogą łatwiej zrozumieć emocje drugiej osoby, które towarzyszą jej danego dnia.

Docenienie: pięć minut dziennie (35 minut tygodniowo). Wprowadzenie codziennego rytuału doceniania może być kluczowym składnikiem budowania silnej więzi. Pięć minut dziennie to czas na wyrażenie wdzięczności za drobne gesty czy pomoc. To również okazja do zauważenia i podkreślenia pozytywnych cech charakteru czy zachowań partnera, które sprawiły, że dzień stał się lepszy.

Czułość: pięć minut dziennie (35 minut tygodniowo). Choć to zaledwie krótka chwila, jej wpływ na związek może być nieoceniony. Wprowadzając ten codzienny rytuał, para otwiera drzwi do wzmacniania więzi emocjonalnej, tworzenia intymnych chwil i zbliżania się do siebie. Czułość to nie tylko fizyczny kontakt, ale również wyrażanie czułych słów, gestów i uwagi. Pięć minut dziennie może obejmować delikatne pocałunki, objęcia, czy nawet wspólny masaż. To czas, w którym partnerzy mogą zanurzyć się w przyjemności dotyku i poczuć bliskość drugiej osoby.

Randka 120 minut raz w tygodniu. Podczas randki para ma szansę na głęboką rozmowę, wzajemne słuchanie i bardziej intymne momenty. To także doskonała okazja do ożywienia iskrzącego się uczucia romantyzmu, które często może ulec zatraceniu w codziennych obowiązkach.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (54)
Zobacz także