Trwa ładowanie...

Co się dzieje z Melanią Trump? Odchodząca pierwsza dama wciąż milczy

O tym, że Donald Trump nie potrafi pogodzić się z porażką mówiono już od dłuższego czasu. Wieczorem 6 stycznia w Waszyngtonie doszło do ostrych zamieszek wywołanych przez zwolenników ustępującego prezydenta. Manifestujący wtargnęli do budynku Kapitolu – musiała interweniować Gwardia Narodowa. Choć Trump już zabrał głos w tej sprawie, jego żona wciąż milczy.
Share
Melania Trump na razie nie zabrała głosu.
Melania Trump na razie nie zabrała głosu.Źródło: Getty Images
d3dr4h9

Zamieszki, jakie miały miejsce w Waszyngtonie zostały sprowokowane przez zatwardziałych zwolenników Trumpa. Szturm miał być oznaką niepogodzenia się z wyborem Joe Bidena na nowego prezydenta USA. Fani Donalda chcieli wyrazić sprzeciw wobec zatwierdzenia wyniku wyborów.

Szturmowanie Kapitolu i milczenie Melanii

W środę 6 stycznia media na całym świecie obiegła zaskakująca informacja o szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol. Zamieszki doprowadziły do użycia siły przez Gwardię Narodową. Wielu dotychczasowych pomocników Trumpa po wieczornych zamieszkach odwróciło się od niego po tym, jak poparł on akcję swoich zwolenników.

d3dr4h9

Donald Trump w swoich wypowiedziach na Twitterze wprost negował ważność wyborów. Na dodatek między słowami zachęcał do pokazania siły i sprzeciwienia się wyborowi przeciwnika. Zamieszki miały miejsce dokładnie tego samego dnia, w którym Kongres finalnie zatwierdził 270 głosów Kolegium Elektorów przyznanych Bidenowi. Wywołane zamieszanie zostało potępione zarówno przez Republikanów, jak i Demokratów, którzy domagali się natychmiastowego usunięcia Trumpa ze stanowiska.

Zobacz: Marta Kaczyńska pokazała syna. Wspólnie oglądali skoki narciarskie 

Donald Trump przez ostatnią dobę cały czas tłumaczył, że nie przegrał, ponieważ "to były oszukańcze wybory". Choć Twitter usunął posty odchodzącego prezydenta, w internecie krąży jeszcze jeden z jego wpisów, w którym nazwał protestujących "wyjątkowymi".

Melania Trump ani razu nie pojawiła się w ciągu ostatnich godzin u boku męża, ani nie zabrała głosu w sprawie zamieszek w Kapitolu. Na razie podano do wiadomości, że dotychczasowa rzecznika pierwszej damy Stephanie Grisham złożyła rezygnację. Wiele wskazuje na to, że Melania Trump nie zamierza w najbliższym czasie ustosunkować się do dramatycznych wydarzeń. Jak informuje "Express", nie wiadomo gdzie przebywa obecnie pierwsza dama.

d3dr4h9

Melania nie odniosła się także do porażki męża w wyborach prezydenckich oraz nie skomentowała słów Trumpa o sfałszowaniu wyniku. Wybrała milczenie, choć wielu Amerykanów liczy na to, że jeszcze wyda oficjalne oświadczenie w tej sprawie. W końcu konta jej męża w mediach społecznościowych zostały na pewien czas zawieszone.

Przeczytaj: Koszmar w Grochówku. 17-letnia Klaudia nikomu nie powiedziała o ciąży. Po porodzie zabiła niemowlę? 

Sprawdź: Małgorzata Potocka o macierzyństwie. "Praktycznie sama dziewczynki wychowywałam" 

Dariusz Piontkowski: Szykujemy się na powrót do szkół

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dr4h9

Podziel się opinią

Share
d3dr4h9
d3dr4h9