Trwa ładowanie...

Co tak naprawdę oznacza bycie sexy?

O tym, co tak naprawdę znaczy "sexy" oraz o tym, gdzie się ono zaczyna mówi w wywiadzie Karolina Cwalina-Stępniak.

Bycie "sexy" niesie ze sobą wiele konotacji.Bycie "sexy" niesie ze sobą wiele konotacji.Źródło: Pexels
d2oyk8r
d2oyk8r

Justyna Gul: Co tak naprawdę oznacza bycie "sexy"?

Dla mnie sexy oznacza bycie świadomą osobą, żyjącą na własnych zasadach, która siłę czerpie ze swego wnętrza, zdolności, a nie koncentruje się nadmiernie na wyglądzie jako najważniejszym aspekcie swojej osobowości.

J.G.: Wraz z Pauliną Klepacz napisałaś książkę "Sexy zaczyna się w głowie". Do kogo jest adresowana? Czy tylko do "szarych myszek", które marzą o spotkaniu swojego księcia? A może do intelektualistek, które nie są postrzegane jako kobiece?

Wydaje mi się, że każda osoba, która sięgnie po nasz poradnik, wyniesie z lektury coś dla siebie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Starałyśmy się wraz z naszymi ekspertkami zawrzeć w książce rady, które są bardzo przydatne na co dzień i są prawdziwą inspiracją. Dotykamy kluczowych tematów – samoakceptacji, samoświadomości oraz często pomijanej – seksualności. To kwestie, które powinna przepracować każda osoba.

d2oyk8r

J.G.:Czy Polki są "sexy"?

Polki mają zdecydowanie sexy w głowie, są mega ogarniaczkami, są przedsiębiorcze i wytrwałe, ale niestety nie zawsze siebie doceniają. Zamiast zatrzymać się, cieszyć z sukcesów, one pędzą dalej. Dlatego też chciałyśmy napisać książkę, która da im do myślenia i sprawi, że zaczną bardziej doceniać siebie.

J.G.: Kobiety przez długie lata były wychowywane w odcięciu od swej fizyczności. Nawet dziś to w pewnych kręgach temat tabu. Czy to ma wpływ na postrzeganie siebie jako kobiety, a właściwie seksownej kobiety?

Kobiety często nie znają swoich ciał, swoich potrzeb. Wychowuje się je w przekonaniu, że najważniejszy jest wygląd zewnętrzny. I na tym się skupiają, zamiast na sprawczości ciała, pozwalaniu sobie na przyjemności zmysłowe. Czas to zmienić – zaproszone przez nas ekspertki podpowiadają, jak to zrobić.

d2oyk8r

J.G.: Kolorowe magazyny, telewizja, Internet, promują sylwetki kobiet o idealnych kształtach, idealnych cerach, idealnym życiu. Jak, wobec takiej presji, ale też świadomości własnej niedoskonałości, zaakceptować siebie?

Trudno jest uciec od tych idealnych wizerunków, bo jesteśmy nimi bombardowani z każdej strony. Dlatego też napisałyśmy naszą książkę, aby uświadomić, że sexy to nie właśnie te idealny, nieosiągalny wygląd, lecz coś więcej, co wypływa z naszego wnętrza i że warto nad tym pracować, spróbować wyrwać się z obsesji piękna.

J.G.: Skąd się biorą nasze kompleksy?

Z porównywania się z innymi osobami, ze zbyt dużego przywiązywania wagi do wyglądu w naszym społeczeństwie, wychowania w niskim poczuciu własnej wartości. Ale często przyczyny są bardziej zróżnicowane i głębokie, dlatego warto z kompleksami pracować przy wsparciu specjalistów.

d2oyk8r

J.G.: W książce dużo piszecie o ciałopozytywności. To temat, który tak naprawdę dotyczy większości z nas. Czy na prowadzonych przez siebie warsztatach, szkoleniach spotykasz dużo kobiet, które mają problem z pokochaniem swojego ciała? Takie osoby szukają pomocy czy to raczej wstydliwy temat.

Coraz więcej osób ma dość ideałów piękna i życia z kompleksami. Starają się sobie pomóc, zaprzyjaźnić ze sobą i to jest super. Nasza książka też na pewno pomoże zrobić pierwszy krok w stronę samoakceptacji.

J.G.: Czy mężczyźni też mogą mieć w sobie seksapil?

Oczywiście, jeśli są pewni i świadomi siebie!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2oyk8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oyk8r