Trwa ładowanie...
ycipk-3d8ea9

Cold Brew opanowało świat. Wiemy, jak zrobić je w domu!

Mrożona kawa to napój idealny na lato. Nie tylko pobudza, ale też doskonale orzeźwia. W tym roku jednak klasyczne frappe ustępuje jednak miejsca czemuś zupełnie z innej beczki. Do akcji wkracza bowiem cold brew. Ten napój to prawdziwy hit wakacji, a my wiemy, jak zrobić go w domu!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cold Brew opanowało świat. Wiemy, jak zrobić je w domu!
(123RF.COM)
ycipk-3d8ea9

Cold brew to nic innego jak kawa parzona na zimno, bez użycia ekspresu. Ma mnóstwo zbawiennych dla zdrowia właściwości i działa również na tych, którzy na działanie klasycznej "małej czarnej" już dawno się uodpornili. Cold brew nie podrażnia żołądka, ma mniejszą zawartość kwasów niż kawa z ekspresu, lepiej smakuje, jest niskokaloryczna i pobudza metabolizm do intensywniejszej pracy.

Większość kawiarni ma ten napój w swojej ofercie. Możemy wybrać wersję klasyczną, albo z mlekiem i syropem smakowym. Jednak zamiast kupować cold brew na mieście, można go zrobić we własnej kuchni. Jest to wyjątkowo proste, tylko potrzeba nieco czasu.

ycipk-3d8ea9

50 gramów świeżo zmielonej kawy należy zalać zimną wodą i odstawić na minimum 12 godzin. Po upływie tego czasu przelewamy cold brew przez filtr i już! Napój podajemy z dużą ilością kostek lodu. Możemy też dodać plasterek cytryny dla podkręcenia walorów smakowych.

Zobacz też: Kawa jak obraz

ycipk-3d8ea9

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3d8ea9

ycipk-3d8ea9
ycipk-3d8ea9