Trwa ładowanie...
d1nu2p3

Córka Pilcha Magdalena Bielska. Poszła w ślady ojca

Jerzy Pilch nie żyje. Wybitny pisarz i Laureat Nagrody Literackiej Nike odszedł w wieku 67 lat. Jerzy Pilch osierocił córkę Magdalenę Bielską, która podobnie jak on jest utalentowaną i wielokrotnie nagradzaną pisarką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Bielska skończyła 40 lat
Magdalena Bielska skończyła 40 lat (Agencja Gazeta)
d1nu2p3

Jerzy Pilch odszedł w wieku 67 lat. Pisarz od lat zmagał się z chorobą Parkinsona, ale dodatkowo od kilku dni cierpiał na poważne problemy z ciśnieniem.

O jego śmierci poinformowała żona, Kinga. - Do ostatnich chwil życia był świadomy. Był ciepłym, czułym człowiekiem. Kochał życie, nie był samotnikiem, jak próbowano go przedstawiać - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Córka Pilcha Magdalena Bielska - kim jest?

Magdalena Bielska jest córką Jerzego Pilcha i Anny Pilch. Urodziła się 14 lutego 1980 roku i podobnie jak jej ojciec została pisarką. Magdalena Bielska jest autorką czterech książek poetyckich i powieści "Miłość w zimie".

d1nu2p3

Magdalena Bielska została wielokrotnie nagrodzona za swoją twórczość. Jest laureatką Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy poetycki debiut roku 2006 za tom "Brzydkie zwierzęta" oraz była nominowana do Orfeusza, Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego 2016 za tom "Czarna wyspa".

Magdalena Bielska na co dzień mieszka w Krakowie z mężem Piotrem oraz dwoma kotami: Rupkiem i Bubisiem. Prywatnie jest osobą nieśmiałą i skupioną na tym, co robi - tak można wyczytać na stronie Wydawnictwa a 5, z którym współpracuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nu2p3

Podziel się opinią

Share

d1nu2p3

d1nu2p3