Blisko ludziCórka powiedziała o niej, że jest gruba. Takiej reakcji matki się nie spodziewaliśmy!

Córka powiedziała o niej, że jest gruba. Takiej reakcji matki się nie spodziewaliśmy!

Córka powiedziała o niej, że jest gruba. Takiej reakcji matki się nie spodziewaliśmy!
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Martyna Wojciechowska

20.06.2017 12:11, aktual.: 20.06.2017 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilkuletnia dziewczynka w przypływie złości powiedziała swojemu bratu, że ich mama jest gruba. Gdy tylko kobieta usłyszała ten komentarz, postanowiła zaprosić swoje pociechy na rozmowę. Nie była to jednak zwyczajna pogadanka. Jej dzieci odebrały ważną lekcję, którą zapamiętają do końca życia.

Historia amerykańskiej mamy, Allison Kimmey, obrazuje, jak ważne jest natychmiastowe reagowanie na niepokojące zachowania swoich dzieci. Opublikowany przez nią wpis na Instagramie szybko stał się viralem. Wszystko zaczęło się od tego, że kobieta kazała swojej córeczce i synkowi wyjść z basenu. W tym samym momencie niezadowolona dziewczynka, chcąc zrobić jej na złość, powiedziała swojemu bratu, że ich mama jest gruba.

Nie czekając ani chwili dłużej, Allison zdecydowała się z nimi porozmawiać. - Co powiedziałaś? - zapytała córkę. - Powiedziałam, że jesteś gruba, przepraszam - wyznała dziewczyna. - Porozmawiajmy o tym. Prawda jest taka, że nie jestem gruba. Nikt nie jest gruby. Każdy ma tłuszcz. On chroni nasze mięśnie i kości oraz dostarcza nam energii. Ktoś ma go więcej, a ktoś mniej, ale nikt nie jest gruby. A ty masz tłuszcz? - znów zapytała mama. - Tak. Mam go trochę tu, na brzuchu - odpowiedziała kilkulatka. - No właśnie, ja też mam i twój brat również - dodała Allison.

W ten posób Amerykanka zwraca uwagę na to, jak wychowujemy swoje dzieci. - Rozmowy, które przeprowadzam ze swoimi dziećmi, mają być przykładem dla innych kobiet. Matki powinny od najmłodszych lat uczyć pociechy, że należy akceptować wszystkie ciała, niezależnie od tego, jak wyglądają. Dodam, że niedawno rozmawiałam z córką też o tym, że nie trzeba nosić make-up'u, aby być i czuć się piękną - wyznała w rozmowie z portalem Cosmopolitan.com.

Zastanawiasz się, jak wychować pociechę, aby w przyszłości nie oceniała innych przez pryzmat ich wyglądu i akceptowała siebie? Pamiętajmy, że przede wszystkim rodzice kształtują nasz światopogląd. Dlatego ważne jest, aby już od najmłodszych lat wpajać dziecku odpowiedni system wartości. Pomyśl nad tym, jak się do niego zwracasz i czy dajesz mu dobry przykład.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (312)
Zobacz także