Trwa ładowanie...
d4mm1p6
08-09-2015 10:47

Cyprest

Preparat Cyprest to hormonalny lek stosowany w leczeniu chorób skórnych – między innym przewlekłego trądziku, nadmiernego owłosienia u kobiet i tłustej skóry.

d4mm1p6
d4mm1p6

Cyprest – informacje ogólne

Preparat Cyprest to hormonalny lek stosowany w leczeniu chorób skórnych – między innym przewlekłego trądziku, nadmiernego owłosienia u kobiet i tłustej skóry. Posiada on również właściwości antykoncepcyjne, ale nie powinien być zażywany tylko i wyłącznie w celu ochrony przed zajściem w ciążę. Głównymi składnikami Cyprestu są octan cyproteronu i etynyloestradiol.

Cyprest – stosowanie

Lek Cyprest należy przyjmować ciągle przez kolejnych 21 dni, po czym konieczna jest tygodniowa przerwa w stosowaniu preparatu. Tabletki zażywa się zgodnie tygodniowym planem wydrukowanym na blistrze. Lek należy przyjmować każdego dnia o tej samej porze. Cyprest nie powinien być stosowany z innymi preparatami hormonalnymi.

d4mm1p6

Cyprest – skutki uboczne

Możliwymi skutkami ubocznymi leku Cyprest są: bóle głowy, tkliwość piersi, nudności, wymioty, nadmierne gromadzenie się wody w organizmie, huśtawki nastrojów, wydzielina z brodawek piersiowych, wysypka, nadwrażliwość. Lek może również nasilić objawy różnych chorób np. tocznia rumieniowatego lub kamicy żółciowej.

Cyprest – przeciwwskazania

Cyprest nie powinien być stosowany przez mężczyzn. Oprócz tego lek przeciwskazany jest kobietom ze stwierdzonymi zaburzeniami zakrzepowo-zatorowymi, nadciśnieniem tętniczym, nowotworami, zaburzeniami metabolizmu, cukrzycą, chorobami wątroby. Preparatu nie należy stosować wraz z innymi środkami hormonalnymi oraz w przypadku ciąży (lub jej podejrzenia).

Przed stosowaniem

Przed zastosowaniem leku Cyprest należy koniecznie skonsultować się z lekarzem, a także przeprowadzić badania, mające na celu wykluczenie występowanie wszelkich przeciwwskazań.

d4mm1p6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4mm1p6