ModaCzarna czy biała? Najlepsze koszule do pracy i na wieczór

Czarna czy biała? Najlepsze koszule do pracy i na wieczór

Czarna czy biała? Najlepsze koszule do pracy i na wieczór
Źródło zdjęć: © iStock.com
Sylwia Ścibak
07.06.2018 15:29

Czarny oraz biały to kolory ponadczasowe i neutralne, w których każdy wygląda dobrze, niezależnie od typu urody czy figury. Poniżej prezentujemy kilka modeli koszul w tych barwach, które można włożyć zarówno do pracy, jak i na ważną okazję.

Biała koszula – klasyk najlepszy do pracy

Biała koszula jest jednym z podstawowych elementów biznesowej stylizacji, nie tylko damskiej, ale również męskiej. Dlatego to najlepszy wybór do pracy. Wyglądają w niej dobrze zarówno dojrzałe kobiety, jak i dwudziestolatki, niezależnie od wzrostu czy typu figury.

Białą koszulę można łączyć i z elegancką, ołówkową spódnicą, i z czarnymi spodniami w kant, i jeansami w różnych kolorach. Jej uniwersalny charakter sprawia, że będzie się nadawać na niemal każdą okazję. Warto mieć w szafie przynajmniej jeden model, najlepiej o klasycznym kroju i bez dużych, wyrazistych ozdób. Wtedy będziemy mogły dobrać do niej wiele różnych ubrań.

Dobrym wyborem będą również egzemplarze sięgające połowy ud, z asymetryczną, dolną linią. Takie z kolei można zakładać i do spodni, i do legginsów. Jeśli są odpowiednio długie i w całości zasłaniają pupę, wtedy można potraktować je jako sukienki. Wystarczy dobrać pasek, by podkreślić talię i zaznaczyć linię bioder, co świetnie wyrównuje proporcję sylwetki.

Obraz
© pexels.com

Czarna koszula – szykowna alternatywa

Czarna koszula prezentuje się równie dobrze co biała. Jej szykowny charakter sprawia, że jest doskonałym wyborem na ważne okazje, np. wieczór w teatrze. Można ją zestawiać ze spódnicą w tym samym kolorze (i w ten sposób stworzyć stylizację total look) albo wybrać coś kontrastowego, np. bladoróżowe spodnie w kant i szpilki nude. Takie zestawienie nadaje się również do pracy, bo jest eleganckie i stonowane.

Czarna koszula sprawdzi się również jako element stylizacji rockowej. Można do niej dopasować jeansy w wyrazistym odcieniu lub skórzaną spódnicę oraz klasyczną ramoneskę i szpilki z lakierowanej skóry.

Obraz
© iStock.com