ModaCzas ruszać w podróż. Przegląd najlepszych okazji na walizki

Czas ruszać w podróż. Przegląd najlepszych okazji na walizki

Pół-usztywniana walizka to stelaż pokryty trwale solidną tkaniną
Pół-usztywniana walizka to stelaż pokryty trwale solidną tkaniną
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
17.06.2021 17:16

Jedni ograniczają się do koniecznego minimum, inni - nie wyobrażają sobie podróży bez wszystkiego, co tylko może przydać się im i ich bliskim w czasie wyjazdu.

Walizka – kółka to komfort

Najczęściej wybieranym rodzajem walizek są egzemplarze na kółkach. Bez tego elementu duży bagaż staje się bardzo nieporęczny. W ofercie znajdują się modele z dwoma i czterema kółkami, przy czym modele z dwoma kółkami najlepiej nadają się do podróży samolotem. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania: plastikowe kółka bez łożysk mogą pęknąć bardzo szybko po najechaniu na przeszkodę. Lepiej wybrać modele wykonane z kauczuku i na łożyskach. Tylko jaki wybrać kolor?

Choć sezon na wyjazdy trwa w najlepsze i to sezon, w czasie którego większość sprzedających raczej podnosi ceny walizek, niż je obniża, wyszukaliśmy dla was kilka niezłych okazji zarówno na modele XXL, jak i te w wersji budżetowej, dla sporadycznie podróżujących i oszczędnych turystów. Coraz więcej osób zwraca uwagę na komfort podróży, a pojemna walizka z praktycznymi przegrodami i kółkami dającymi możliwość zwinnego przemieszczania się np. w pośpiechu na pewno ten komfort podniesie.

Często podróżujesz? Nie żałuj na dobrą walizkę

Przy wyborze walizki często zwracamy uwagę na pojemność oraz cenę, jednak liczą się również trwałość i komfort użytkowania. Dla jednych długość rączki będzie dużo za krótka, inni postawią na duże kółka, które pozwalają łatwiej pokonywać przeszkody, a wielu zwolenników dobrego stylu zwróci uwagę na elegancki, reprezentacyjny wygląd albo znajomo wyglądające logo. Sporo zależy od częstotliwości podróży i dobrego oszacowania potrzeb. Teraz jedziesz gdzieś sama, ale za jakiś czas dzieci rozjada się na wyjazdy w różne strony? Może lepszy wybór to zestaw średnich walizek a nie jedna duża, która zajmuje dużo miejsca i po zapakowaniu będzie bardzo ciężka. Może na rodzinne wyjazdy ruszasz

Walizka – liczy się trwałość

Trwała walizka to gwarancja tego, że nasze rzeczy osobiste, nawet te bardzo wrażliwe na wstrząsy, przetrwają podróż. Jeśli jedziemy pociągiem lub samochodem, to nie musimy się zbytnio martwić o to, że nasz bagaż przeturla się kilka razy lub przygniotą go inne bagaże. Inaczej jest w przypadku podroży samolotem, gdzie nie mamy wpływu na to, co się będzie działo z walizką.

Najlepszym zabezpieczeniem dla rzeczy osobistych są walizki wykonane z twardych materiałów, np. poliwęglanu, włókna szklanego czy ABS. Modele najlepszej jakości mogą przetrwać nacisk nawet kilkuset kilogramów, co nie oznacza, że są wysoce odporne na uszkodzenia.

Walizka – o czym jeszcze warto pamiętać?

Prócz wymiarów, które są najbardziej istotne w przypadku podróży samolotem (każda linia lotnicza ma własne wymogi, przed podróżą trzeba to sprawdzić) warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia i dodatkowe kieszonki na drobiazgi. Zabezpieczenia zwykle występują w postaci zamków lub kłódek na kluczyk lub szyfr. Jeśli wybieramy się na inne kontynenty, należy brać ze sobą walizkę z zamkiem TSA, który jest uniwersalny. Służby celne mogą w ten sposób bez problemów sprawdzić jej zawartość bez uszkodzenia zabezpieczenia.

Źródło artykułu:WP Kobieta