Czasem trzeba się odważyć i skoczyć z wysokości - relacja z konferencji SPS
W życiu doświadczamy różnych sytuacji. Raz jest trudniej, raz łatwiej. Czy jednak powinniśmy płynąć z „nurtem rzeki" czy czasem pod prąd? Goście specjalni konferencji Sukcesu pisanego szminką podkreślali, że aby przyszłość stała się przewidywalna, musimy zacząć ją sami kreować.
06.05.2013 14:42
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W życiu doświadczamy różnych sytuacji. Raz jest trudniej, raz łatwiej. Czy jednak powinniśmy płynąć z „nurtem rzeki" czy czasem pod prąd? Goście specjalni konferencji Sukcesu pisanego szminką podkreślali, że aby przyszłość stała się przewidywalna, musimy zacząć ją sami kreować.
Karolina Hamer, szesnastokrotna medalistka na szczeblu światowym w pływaniu osób niepełnosprawnych, kiedy odebrano jej stypendium sportowe z przyczyn absurdalnych, zdecydowała się walczyć. Najpierw w niestandardowy sposób korzystając z możliwości i zasięgu jaki daje internet, a następnie po wywołaniu burzy medialnej dotrzeć do samego Ministerstwa Sportu, by zmienić swoją przyszłość.
Bartosz Węglarczyk, opowiadając historię ze swojego dzieciństwa, przekonywał uczestniczki do tego, że czasem, nawet jak się boimy, trzeba spróbować i skoczyć z wysokości. Mówił też o tym, jak ważne jest w życiu wykorzystywanie pojawiających się możliwości, nie ocenianie ludzi ani sytuacji pochopnie, a także ciekawość świata.
Maja Sablewska wyznała, jak wielkim wyzwaniem były jej pierwsze doświadczenia telewizyjne i jak trudno jej było pogodzić się z odejściem z X faktora. Jednakże nie poddała się i wyciągnąwszy naukę z trudnych doświadczeń, zawalczyła o siebie i znalazła nową, lepszą drogę. Bo zawsze koniec czegoś jest początkiem czegoś nowego...
Ekspertki podczas części merytorycznej mówiły o kreowaniu kariery i biznesu według własnych potrzeb i wartości. Aga Gajownik proponuje zacząć od ustalenia planu działania. Udzielenia sobie odpowiedzi na pytania: kim jestem i w jakim kierunku chcę się rozwijać? Jak i co chcę sobą prezentować? Kto i co powinien o mnie wiedzieć? A następnie konsekwentne realizowanie tego planu pamiętając o pewnych wartościach, tj. autentyczność, wiara, rodzina, przyjaźń, szczęście, równowaga, sprawiedliwość itp.
Marta Małecka mówiła o tym, czemu boimy się mówić trudną prawdę. Czy warto ją ukrywać, czy raczej otwarcie ją wyznać. Czego można się spodziewać w obu przypadkach i jakie "wyście" jest lepsze.
Olga Kozierowska natomiast przedstawiała życiową strategię. O tzw. "planie odroczonego życia" i właściwej konfiguracji słów: ROBIĆ + MIEĆ + BYĆ. Wykład podsumował cytat: "Niemożliwym jest cofnięcie się i stworzenie całkowicie nowego początku, ale każdy może zacząć od teraz i stworzyć zupełnie inny koniec".
Na koniec konferencji Akademia Bielizny SAMANTA z Makowa Podhalańskiego zaprezentowała wyjątkową i niepowtarzalną bieliznę oraz zaproponowała specjalne kursy budowania wizerunku, który zaczyna się od bielizny.
Wieczór dopełniła wyśmienita kolacja przygotowana przez Restaurację Amfitrion oraz lampka czerwonego wina.
W tradycyjnej loterii wizytówkowej nagrody ufundowało Radio PiN, Magdalena Płonka - autorka książki pt. "Etyka w modzie...", producent bielizny Samanta, Cukiernia Kosmetyczna Candy's Co., sklep z butami na Saskiej Kępie All About Shoes, Phenicoptere - producent Glov Hydro demaquillage, Tajemniczy Ogród, oraz tradycyjnie nagrodę główną - Salon Nissan Zaborowski.