Blisko ludziCzy można zarazić się koronawirusem przez odzież? Nowe informacje

Czy można zarazić się koronawirusem przez odzież? Nowe informacje

Czy można zarazić się koronawirusem przez odzież? Nowe informacje
Źródło zdjęć: © PAP
07.04.2020 13:37, aktualizacja: 07.04.2020 16:53

Wiadomo już, że wirus może utrzymywać się na różnych powierzchniach. Nic dziwnego, że pojawiły się pytania, czy koronawirusem można zarazić się przez ubranie. Specjaliści uspokajają, ale mówią wprost, że ostrożności nigdy za wiele.

Z każdym nowym dniem pojawia się więcej niepewności i pytań dotyczących tajemniczego wirusa z Chin. Chociaż wykonujemy coraz więcej badań i testów, to pozostaje wiele niewidomych.

Czy koronawirusem można zarazić się przez ubranie?

Specjaliści starają się uspokajać, ale zaznaczają, że ostrożności nigdy nie wiele. Kiedy pojawiło się pytanie, czy wirus może przenosić się na ubraniach, odpowiedź nie była taka oczywista.

Akash Patel brytyjski internista pracujący w prywatnej klinice MyHealthcareClinic, w rozmowie z "Daily Mirror" stwierdził, że na razie nie ma dowodów na to, że patogen może przeżyć na ubraniach.

Specjalista uczula jednak, że jeśli mamy styczność z ubraniami osoby zakażonej, szczególnie z bielizną, to powinniśmy dotykać jej tylko w rękawiczkach i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Informacje na temat koronawirusa pojawiają się lawinowo, dlatego tak trudno jest zweryfikować, co jest prawdą, a co nie. Światowa Organizacja Zdrowia przygotowała zestawienie kilku najczęściej zadawanych pytań i przygotowała krótkie odpowiedzi. Wszystkie dostępne są na stronie WHO, w zakładce Q&A.

Źródło: Planeta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta