Body z majtkami czy bez? Wiele kobiet popełnia gafę
Damskie body to świetny wynalazek! Może być zarówno bielizną, jak i ubraniem, zarówno na co dzień, jak i od święta. Ta wielofunkcyjność stanowi ogromną zaletę body, ale też jest przyczyną wielu zagwozdek. Postaramy się rozwiązać te pojawiające się najczęściej.
Dlaczego warto mieć body?
Zacznijmy w ogóle od tego, dlaczego warto mieć body? Kobiety, które choć raz miały je na sobie, są zachwycone tym, jak komfortowo się je nosi. Nic się nie wpina w ciało, nic się nie podwija, nie roluje, wszystko pozostaje ukryte i na swoim miejscu. Do tego, wybierając body modelujące, możemy skorygować nieco swoje kształty, ukryć to, czego nie chcemy pokazywać. Z kolei w body koronkowym poczujemy, jak nasza pewność siebie szybuje w górę! Poczujemy się kobieco, seksownie, uwodzicielsko, słowem – pewne siebie.
Body to ciuch wygodny i uniwersalny. Posłuży jako bielizna (także taka na specjalne okazje) i ciuch, w którym możemy iść nie tylko na randkę, ale i do pracy. Wszystko jest kwestią tego, jaki model body wybierzesz. Oferta jest bowiem bardzo pokaźna. Do wyboru masz body koronkowe, na ramiączka, na długi rękaw. Odważne, wiele odsłaniające i bardziej subtelne i uniwersalne. Modelujące, które można włożyć pod sukienkę, by poprawić nieco swoje proporcje i takie, które posłuży jako top – element stylizacji. Jednak wraz z zakupem pierwszego body może w głowie zrodzić się kilka pytań i wątpliwości. Postaramy się odpowiedzieć na te najczęstsze.
4 najczęstsze problemy z body
Czy pod body powinno zakładać się majtki?
Tak, pod body powinno się zakładać majtki. Przede wszystkim ze względu na higienę oraz konstrukcję body – zapięcie w korku może podrażniać miejsca intymne. Wybierając bieliznę pod body, warto sięgać po modele bezszwowe, w cielistym kolorze, najlepiej figi lub brazyliany – wszystko po to, żeby były jak najmniej widoczne.
Body + stanik?
Czy pod body zakładać dodatkowo stanik? Jeśli wybierasz body bieliźniane z wszytymi miseczkami to nie, nie musisz zakładać pod nie dodatkowo biustonosza. Taki model zapewni piersiom wystarczające podtrzymanie. Natomiast jeśli masz body, które pełni funkcje bluzki (z tą różnicą, że ma zapięcie w kroku), powinnaś założyć pod spód biustonosz. Dokładnie tak, jakbyś zrobiła w przypadku każdej innej bluzki.
Jak nosić body z rajstopami?
Czy rajstopy powinny być założone na, czy pod body? To zależy od indywidualnych preferencji, jednak wydaje się, że więcej mocnych stron ma rozwiązanie z nałożeniem body na rajstopy. Dzięki temu rajstopy będą niewidoczne w talii, przykryte body, nie pokażą się nawet podczas schylania. Body pomoże też utrzymać je na swoim miejscu.
Body jako bielizna, czy ubranie?
Body spokojnie może posłużyć nie tylko jako bielizna czy podkoszulka zapewniająca ciepło w chłodne dni, ale też jako bluzka, ubranie będące pełnoprawną częścią stylizacji. Będzie pięknie wyglądało w wieczorowych zestawach ze spódnicą czy spodniami i butami na obcasie. Mniej odsłaniające modele także sprawdzą się w biurowych stylizacjach, pod marynarkę.