Trwa ładowanie...

Czy popierasz możliwość adopcji przez pary homoseksualne? Sondaż dla TVP

TVP zleciło wykonanie sondażu, w którym w dniach 20-22 marca zapytano Polaków o poparcie dla potrzeb par homoseksualnych. Dziś pokazano wyniki.

Share
Czy popierasz możliwość adopcji przez pary homoseksualne? Sondaż dla TVPŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d4306u9

W TVP Info trwa debata na temat związków homoseksualnych. Wiadomości TVP przedstawiły więc wyniki sondażu. 88,4 proc. zapytanych osób, wyraziło sprzeciw wobec takich rozwiązań prawnych. 4,3 proc.osób uważa, że taka możliwość powinna być, zaś ponad 6 proc respondentów zadeklarowało, że nie mogą podjąć decyzji.

Wcześniejszy sondaż IPSOS dla OKO.press przyniósł rekordowe wyniki wzrostu akceptacji społecznej dla uregulowania życia rodzinnego osób LGBT w Polsce. 56 proc. była za tym, by gejom i lesbijkom przyznać prawa do zawierania związków partnerskich. 38 proc. było przeciwnych. Aż 41 proc. zgodziłaby się na małżeństwa takich osób (przy 54 proc. przeciwników).

Tylko zgoda na adopcję dzieci jest podobnie niska jak dotychczas (18 proc. na „tak”, 77 proc. „nie”). Jest to jednak znacznie bardziej optymistyczna informacja, niż przekazana dziś przez TVP Info.

d4306u9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4306u9
d4306u9