Trwa ładowanie...
d6sdwpc

Czy popierasz możliwość adopcji przez pary homoseksualne? Sondaż dla TVP

TVP zleciło wykonanie sondażu, w którym w dniach 20-22 marca zapytano Polaków o poparcie dla potrzeb par homoseksualnych. Dziś pokazano wyniki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVP
TVP (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d6sdwpc

W TVP Info trwa debata na temat związków homoseksualnych. Wiadomości TVP przedstawiły więc wyniki sondażu. 88,4 proc. zapytanych osób, wyraziło sprzeciw wobec takich rozwiązań prawnych. 4,3 proc.osób uważa, że taka możliwość powinna być, zaś ponad 6 proc respondentów zadeklarowało, że nie mogą podjąć decyzji.

Wcześniejszy sondaż IPSOS dla OKO.press przyniósł rekordowe wyniki wzrostu akceptacji społecznej dla uregulowania życia rodzinnego osób LGBT w Polsce. 56 proc. była za tym, by gejom i lesbijkom przyznać prawa do zawierania związków partnerskich. 38 proc. było przeciwnych. Aż 41 proc. zgodziłaby się na małżeństwa takich osób (przy 54 proc. przeciwników).

Tylko zgoda na adopcję dzieci jest podobnie niska jak dotychczas (18 proc. na „tak”, 77 proc. „nie”). Jest to jednak znacznie bardziej optymistyczna informacja, niż przekazana dziś przez TVP Info.

d6sdwpc

Podziel się opinią

Share
d6sdwpc
d6sdwpc