Blisko ludziCzy ulubiony koktajl Kate Hudson jest zdrowy? Dietetyk rozwiewa wątpliwości

Czy ulubiony koktajl Kate Hudson jest zdrowy? Dietetyk rozwiewa wątpliwości

Dietetyczka przyjrzała się koktajlowi Kate Hudson
Dietetyczka przyjrzała się koktajlowi Kate Hudson
Źródło zdjęć: © Instagram, TikTok | Kate Hudson
22.03.2022 11:55

Niedawno na TikToku Kate Hudson zdradziła przepis na ulubiony poranny koktajl. Według aktorki napój ma świetny wpływ na zdrowie. Czy jej opinię podziela specjalista?

Wiele gwiazd, które a co dzień promują aktywne podejście do życia, w pewnym momencie zaczyna dzielić się ulubionymi przepisami na zdrowe posiłki. Kate Hudson dużo trenuje, o czym regularnie informuje swoich fanów na Instagramie. Furorę w mediach społecznościowych zrobił ostatnio przepis gwiazdy na poranne smoothie, które zostało przedstawione w samych superlatywach. Dietetyk postanowił przyjrzeć się recepturze i ocenić, czy rzeczywiście warto na nią zwrócić uwagę.

Ulubione poranne smoothie. Kate Hudson zdradziła przepis

Napój, na który codziennie decyduje się aktorka, jest dość prosty do przygotowania. Hudson miesza w blenderze mrożone owoce, w tym banana, mleko migdałowe oraz proszki białkowe. Po połączeniu się składników dodaje jeszcze olejek MCT, który wytwarzany jest z kokosa. Potem włącza blender raz jeszcze, aby dokładnie wymieszać produkty.

Dietetyk współpracujący z magazynem "Women's Health" wyjaśnia, że to właśnie ten kokosowy olejek zwraca szczególną uwagę.

"To rodzaj nasyconego tłuszczu, który jest szybko wchłaniany w jelitach i transportowany do krwioobiegu" - tłumaczy Tai Ibitoye, dodając, że nie jest to popularny olej kokosowy, o którym krążą różne opinie. MCT ma być pozyskiwany w bardziej ekologiczny sposób i jest o wiele zdrowszy.

Ma też mieć cenne działanie dla osób uprawiających sport, które przeszły na dietę keto. Pomaga bowiem organizmowi dłużej spalać zbędny tłuszcz, utrzymując ciało w ketozie.

Czy koktajl Kate Hudson jest zdrowy? Specjalista odpowiada

Dietetyk zauważa, że nie dla każdej osoby konkretne produkty będą działać w taki sam sposób, co np. u gwiazd, które wychwalają przepisy. W tym przypadku jest wysoce prawdopodobne, że ulubione smoothie aktorki nie będą nam służyć.

"Olej MCT jest źródłem tłuszczów nasyconych i powinien być spożywany w bardzo małych ilościach, ponieważ regularne i nadmierne spożycie tłuszczów nasyconych może zwiększyć poziom cholesterolu – ostrzega Tai Ibitoye.

Wysoki poziom cholesterolu może z kolei stanowić podłoże do wielu zdrowotnych problemów, a w tym nadciśnienia oraz miażdżycy. Wspomniana dietetyk uczula też, że dodawanie oleju MCT może utrudnić zrzucanie zbędnych kilogramów. Zaledwie łyżka produktu to 120 kcal oraz 14 gramów wspomnianych tłuszczów nasyconych.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta